Categories
Uncategorized

Transport pod Elbrus

Jest kilka sposobów na dotarcie pod Elbrus: Poniżej opiszę najpopularniejszy i zarazem najtańszy.

A więc najpierw musimy się dostać samolotem do Gruzji (lotniska KUTaisi lub Tibilisi) najlepiej lowcostami typu Wizzair lub Ryanair a następnie musimy udać się w kierunku rosyjskiej granicy. Można wynajc od razu busa lub auto z Tibilisi lub podjechać marszrutka do Kazbegi(Stepacminda) i tam przesiaść się na wynajetego busa/auto do osyjskiej miejscowości Azau lub Terskol.

W 2019 nie było marszrutek jeżdzacych przez granicę. Granicy nie wolno przekraczać pieszo.

dolot: najtaniej przez Gruzję: różne linie np wizzair, LOT, Ukraininan airlines + inne. Są 2 lotniska w Gruzji: Kutaisi (dalej od granicy z Rosją) i Tibilisi (bliżej do granicy z ROsją). Plus jest taki, że aby dojechać z Kutaisi do granicy a później do Azau to i tak trzeba przejechać przez Tibilisi więc wszyscy możemy wsiąść do tego samego busa, musi się tylko godzina i data zgadzać. Następnie bus/auto jedzie do KAzbegi(Stepacminda) a dalej jest już granica z Rosją.
Ceny przykładowych biletów można obejrzeć tutaj. Im wcześniej kupimy tym taniej. To jest wysoki sezon, więc zakładam, że 700-900 pln za 1 bilet w dwie strony to normalna cena i na to trzeba się nastawić. Mogą się pojawić promocje w Wizzair ale to nic pewnego i nie wiadomo czy się zdązy kupić, czy będzie dużo biletów w promocji.
https://www.kayak.pl/flights/KRK,KTW,WAW-TBS,KUT/2020-08-01-flexible/2020-08-08-flexible?sort=bestflight_a
wynajete auto/van/busik z 2019:
transfer z Kazbegi do Azau kosztuje 550 lari w jedną stronę za auto dla max 6 osób.
jedno auto dla max 6 osób na trasie Kutaisi – Azau to 800 lari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *