im

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 najtańszych stolic w Europie, w których pobyt nie zrujnuje budżetu, a dzienny koszt pobytu jest najniższy. Lista została opracowana na podstawie danych ze znanego portalu PriceofTravel

Pod uwagę były wzięte koszty:

  • najtańszego noclegu w dobrze ocenianym hostelu w centrum miasta
  • dwa przejazdy transportem publicznym
  • koszt wstępu do jednej popularnej atrakcji w mieście
  • trzy tanie posiłki
  • trzy najtańsze piwa – jako element wydatków na rozrywkę

Miejsce 5. Sarajewo

Stolica Bośni i Hercegowiny zamieszkana przez 305 tys. osób. Miasto położone jest na wysokości 500 m n.p.m., w kotlinie pomiędzy pięcioma górami pasma Alp Dynarskich. To sama esencja Bałkanów. Jest to miasto, w którym katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują ze sobą od wieków. Pobyt w stolicy, z którą kojarzy się niemiła historia jest jednym z najtańszych.

Dzienny koszt pobytu w Sarajewie:  €21.36 = US$29.26 = +/- 89,27 PLN

Miejsce 4. Belgrad

Stolica Serbii położona w jej północnej części. Mimo, że nie znajdziemy tu wielu atrakcji turystycznych, to zobaczymy ciekawy ośrodek miejski z wieloma klubami nocnym. Jest to jedna z „imprezowych stolic Europy” i potrafi zauroczyć, a z pewnością nie zaskoczy wysokimi cenami.

Dzienny koszt pobytu w Belgradzie: €20.64 = US$28.27 = +/- 86 PLN

Miejsce 3. Sofia

Stolica i największe miasto Bułgarii. Jest położona w zachodniej części Bułgarii, w śródgórskiej kotlinie. Miasto jest dość małe, a wszystkie główne zabytki znajdują się blisko siebie. Jest to miasto, w którym widocznie przeplatają się wpływy zachodnioeuropejskie i orientalne. Na każdym kroku widać niesamowitą historię tego miasta, a mieszanina kultur sprawia, że każdy kto tu przyjedzie chce powrócić i poznać jeszcze więcej niesamowitych miejsc.

Dzienny koszt pobytu w Sofii:  BGN37.37 = US$26.32 = +/- 86 PLN

Miejsce 2. Kijów

Drugą najtańszą stolicą w Europie jest największe miasto Ukrainy, a zarazem jej stolica Kijów.  Żeby ją poznać, trzeba ruszyć w podróż indywidualnie. Nie jest to łatwe, ale za to gwarantuje przygody. Transport publiczny nie jest szczytem luksusu, jak i hotele, w których nie zawsze jest tak, jak oferują. Na szczęście, jest bardzo tani dla podróżującyh.

Dzienny koszt pobytu w Kijowie: UHR211.00 = US$25.61 = +/- 84 PLN

Miejsce 1. Bukareszt (najtańsza stolica)

Stolica i centrum przemysłowo-usługowe Rumunii. Leży w południowo-wschodniej części kraju. Miasto to nie jest oblegane przez turystów, którzy udają się głównie do górskich kurortów. Chaotyczna zabudowa sprawia, że Bukareszt chociaż posiada wiele zabytków, trudno uznać za zabytkowe gdyż giną one między socrealistycznymi budowlami. Znajdziemy tam jednak wiele interesujących „perełek”. To właśnie na pobyt w stolicy Rumunii będziemy potrzebować najmniej pieniędzy.

Dzienny koszt pobytu w Bukareszcie: RON80.24 – US$24.69 = +/- 81 PLN

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ