Sri Lanka
Sri Lanka
Sri Lanka
Sri Lanka

Macie ochotę na egzotyczny tani wypad? Na stronie flipo.pl możecie kupić mega tanie bilety lotnicze do Kolombo z Warszawy od 1 239 zł! Jest dużo dostępnych terminów od grudnia br. do czerwca 2015.

W obie strony lecicie z dwoma przesiadkami. Podróż jest na pokładach JAT Airways oraz Etihad Airways z bagażem rejestrowanym do 23 kg. Powrót w zależności od terminu jest możliwy do Budapesztu, Frnakfurtu, Rzymu, Pragi, Mediolanu, Warszawy.

Tanie bilety lotnicze kupicie na stronie pośredniczącej w sprzedaży biletów lotniczych flipo.pl

Dostępne terminy na tani wypad:

 

Dojazd Jak dojechać z/do lotniska Kolombo Bandaranaike do/z centrum?

Lotnisko Bandaranaike znajduje się 35 km na północ od Kolombo w miejscowości Katunayake.

Jest kilka możliwości dojazdu do centrum miasta:

  • autobusem – jest to najtańszy sposóp. Do centrum kursuje linia 187 co 30 min. Czas podróży 1h 15 min – 2h. Cena podróży to 40 rupii. By dostać się na przystanek tej linii, należy wsiąść w lotniskowy autobus który, kursuje co 15 min z lotniska. Za dodatkowy bagaż kierowca może wziąść opłatę.
  • pociągiem – podróż ze stacji do centrum to koszt 1,500 rupii.
  • taksówką lokalną (mini van) – mini vany to taksówki lokalne, których postój znajduje się przed halą przylotów. Są nieklimatyzowane, ale za to o jedną trzecią tańsze od taksówek hotelowych. Przejazd taką taksówką to koszt ok. 1000 rupii.

image Co warto zwiedzić w Kolombo?

Kolombo to największe miasto na Sri Lance, a zarazem dawna stolica tego państwa. Każda dzielnica miasta charakteryzuje się własnym klimatem i kolorytem.

Warte zobaczenia są:

  • Pettah – czyli świątynie handlarzy i portowych rybaków, meczety, świątynie ku czci Shiwy oraz kościoły chrześcijańskie, buddyjskie stupy.
  • Fort – handlowa mekka stolicy, charakteryzuje się kolonialną architerkturą; w tej dzielnicy znajduje się wieża zegarowa, która kiedyś była latarnią oraz Queen’s House- prezydencka rezydencja, buddyjska dagoba Sambodhi Chaitiya, duński kościół św. Piotra w okolicy Grand Oriental Hotel.
  • National Museum – jest tu zbiór sztuki syngaleskiej oraz wiele rzeźb, rękodziełów, ozdób do domu itp. W środku jest zakaz fotografowania.
  • Viharamahadevi Park – park na którym króluje wieża ratuszowa Town Hall i pałac prezydencki, zobaczyć można tu także słonie 🙂
  • Period Musemu – znajduje się tu wieża zegarowa, oranżeria.
  • Kelaniya Raja Maha Vihara – buddyjskie centrum stolicy.

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ