Tanie bilety lotnicze do Madrytu
Madryt

Położony w centrum Hiszpanii nad rzeką Manzanares Madryt to od XVI wieku stolica tego kraju. Żyje tutaj ponad 3 miliony ludzi. Fani futbolu z pewnością zajrzą na stadion madryckiego Realu, Santiago Bernabeu, natomiast dla kochających sztukę nieodzownym punktem zwiedzania będzie Muzeum Prado.

Tanie loty do Madrytu

Za jedyne 298 zł korzystając z naszej wyszukiwarki Flipo.pl u dołu strony zarezerwujesz weekendowy pobyt w Madrycie od piątku 4 listopada 2016 do niedzieli 6 listopada 2016. Dwie noce podczas swojego pobytu zarezerwujesz używając naszej wyszukiwarki noclegów Booking.com w okienku po prawej stronie za jedyne 109 zł. Ponadto możesz u nas dokonać również rezerwacji samochodu klikając w odpowiednie okienko, z pewnością skorzystanie z auta będzie pomocnym rozwiązaniem w trakcie pobytu.

Atrakcje Madrytu

Barokowy Pałac Królewski w Madrycie zbudowany przez Filipa V Burbona w XVIII wieku jest największym pałacem w Europie. Posiada 2800 pokoi, z których oczywiście tylko część jest udostępniona do zwiedzania. Ulokowany jest nad stromym brzegiem rzeki Manzanares. Museo del Prado to jedno z najbogatszych i najważniejszych muzeów świata. Mieści się tutaj ponad 7,5 tys. obrazów, ponad 8 tys. rycin, ok. 4,8 tys. miedziorytów i ok. tysiąca rzeźb. Kolejnym ważnym muzeum jest Museo Reina Sofia. To muzeum sztuki, gdzie znajdziemy dzieła m.in. takich artystów jak Pablo Picasso czy Salvador Dali.

Najbardziej reprezentacyjną ulicą Madrytu jest Gran Via. Mieści się wzdłuż niej wielu teatrów, muzea, hotele. Najsłynniejszym budynkiem jest wzniesiony w latach 1907-1911 Edificio Mertopolis. Plaza Mayor to z kolei jeden z reprezentacyjnych placów miasta. Odbywały się tutaj ważne wydarzenia m.in. koronacje królów, wystawiano sztuki teatralne, miały miejsce corridy, a nawet egzekucje. Inny ważny madrycki plac to Puerta del Sol, czyli Brama Słońca. Tutaj znajduje się pomnik Karola III i statua niedźwiedzia wspinającego się na drzewo, symbol Madrytu, występujący w herbie miasta.

Każdy kibic piłkarski będzie chciał zwiedzić Estadio Santiago Bernabeu. Stadion, gdzie swoje mecze rozgrywa najbardziej utytułowany klub w Hiszpanii, Europie i na świecie Real Madryt, mieści muzeum, w którym znajdziemy trofea klubowe oraz pamiątki związane z najważniejszymi graczami w historii klubu.

Tanie loty z Warszawy

Codziennie sprawdzaj na naszej stronie oferty tanich wypadów. Wyszukujemy dla Ciebie najlepsze tanie loty z Warszawy i innych polskich miejsc do interesujących miejsc w całej Europie. Dzięki naszemu serwisowi możesz zarezerwować nie tylko tanie loty, ale również tanie noclegi, zarezerwujesz samochód. U nas zorganizujesz cały swój tani wypad bez ruszania się z miejsca i wyszukiwania na tysiącach stron internetowych. Zaglądaj do nas każdego dnia.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ