Weekend w Wiecznym Mieście. Tanie loty Warszawa – Rzym w listopadzie już od 318 PLN w dwie strony!

0
359

Rzym to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych miast na świecie. Licząca 2469 lat historii, położona w centralnej części kraju nad Tybrem stolica Włoch przyciąga każdego roku miliony turystów z najodleglejszych zakątków świata. Historia zaklęta jest tutaj w każdym kamieniu. Antyczne ruiny mieszają się tu ze średniowiecznymi, renesansowymi, barokowymi oraz współczesnymi budowlami, gdzie tętni życie wielkiego miasta.  Znajduje się tutaj ponad 200 kościołów, wzniesionych na przestrzeni wieków we wszystkich możliwych stylach architektonicznych. Swoje dzieła pozostawili tu najwięksi artyści wszechczasów m.in. Michał Anioł, Rafael, Caravaggio, da Vinci i wielu innych. Dzieła wybitnych twórców można odnaleźć w muzeach, kościołach i na każdym kroku w całym mieście.
Według legendy Rzym został założony w 753 r. p.n.e. przez braci wykarmionych przez wilczycę, Romulusa i Remusa, od tego pierwszego pochodzi łacińska nazwa miasta „Roma”. „Citta”, co po włosku oznacza miasto i tak jest często nazywane przez Rzymian rozpościera się na siedmiu wzgórzach. Są nimi: Kapitol, Palatyn, Kwirynał, Awentyn, Wiminał, Celius i Ekswilin.

Tanie loty do Rzymu

Do stolicy Włoch na weekend w listopadzie możesz dotrzeć już od 318 zł z liniami Wizz Air. Oferta obejmuje wylot z warszawskiego Okęcia w piątek 4 listopada 2016 o 12:20 na lotnisko Fiumicino o 14:50 oraz powrót w niedzielę o 15:30 z Rzymu Fiumicino do Warszawy Okęcia o 18:05.

Wędrówkę po Rzymie najlepiej rozpocząć na Wzgórzu Kapitolińskim, gdzie znajdziemy pomnik Wilczycy Kapitolińskiej, jest on symbolem Rzymu, występuje w herbie miasta. Tu zaczęła się historia. Od tego wzgórza pochodzi słowo oznaczające w wielu językach stolicę. U stóp Kapitolu znajduje się starożytne centrum Rzymu, Forum Romanum. Również u stóp tego wzgórza mieści się Piazza Venezia z Monumentem Wiktora Emanuela II.
Na Zatybrzu góruje piękny Zamek Św. Anioła, do którego wiedzie most Ponte San Angelo z licznymi figurami aniołów. Stąd już wiedzie prosta droga do Placu i Bazyliki Św. Piotra. Najważniejsza świątynia katolicka, siedziba papieża oraz jedna z czterech Bazylik Głównych Rzymu skrywa liczne arcydzieła sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej. Do najsłynniejszych należy Pieta Michała Anioła. Muzea Watykańskie to bez wątpienia najbogatsze zbiory muzealne na świecie. Część muzeów Watykańskich stanowi Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Leonarda da Vinci.

Tanie loty z Warszawy

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony. Szukamy dla Was propozycji na weekendy, krótkie urlopy, spontaniczne wyjazdy za nieduże pieniądze. Skupiamy się na najbardziej popularnych lotniskach w Polsce i Europie

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ