rzym

Rzym to miasto, gdzie antyczne ruiny mieszają się z gotyckimi, renesansowymi, barokowymi kościołami, pałacami i kamienicami. Tu historię czuje się na każdym kroku. Stolica starożytnego cesarstwa, centrum chrześcijaństwa i stolica współczesnych Włoch. Te elementy przenikają się w mieście i tworzą jego niepowtarzalny charakter.

Tanie loty do Rzymu

Za jedyne 185 zł korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów Flipo.pl możesz zarezerwować bilety na listopadowy przelot z podwarszawskiego lotniska w Modlinie do portu lotniczego Rzym-Ciampino w obie strony. Wylot odbywa się 21 listopada 2016, natomiast powrót 25 listopada 2016. Aby sprawdzić warunki przewozu dzieci oraz bagażu w liniach Wizz Air kliknij tutaj. W wyszukiwarce noclegów Booking.com po możesz zarezerwować swoje tanie noclegi w Rzymie. Do transferu z lotniska, a także do przemieszczania się po mieści przydatny będzie samochód, który możesz wynająć klikając w odnośnik u dołu strony.

Zwiedzanie Rzymu

Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach: Kapitol, Palatyn, Kwirynał, Awentyn, Wiminał, Celius i Ekswilin. U stóp Wzgórza Kapitolińskiego znajduje się starożytny rzymski rynek, Forum Romanum. Wzdłuż ulicy Via dei Fori Imperiali mieszczą się inne starożytne rynki miasta, a ulica wiedzie do Koloseum W tych okolicach przy Piazza Venezia odnajdziemy również Monument Wiktora Emanuela II. Plac i Bazylika Św. Piotra mieszcząca się w Watykanie na Zatybrzu to najważniejsza świątynia katolicka, tu siedzibę ma papież. Jest to jedna z czterech Bazylik Głównych Rzymu. Pozostałe to Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Bazylika Matki Bożej Większej. Aby przeczytać więcej o Wiecznym Mieście zapraszamy do lektury przewodników serii Bezdroża.

Tanie loty z Warszawy

Zapraszamy na Taniwypad.pl każdego dnia. Na naszym serwisie oraz fanpage’u facebookowym znajdziesz najkorzystniejsze tanie loty do Rzymu, Paryża, Londynu, Madrytu i najciekawszych miejsc w krajach europejskich i na całym świecie z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i innych polskich miast. Codziennie sprawdzamy dla Ciebie najlepsze tanie połączenia lotnicze i noclegi. Z nami masz również możliwość zarezerwowania samochodu oraz możesz zamówić przewodniki turystyczne. Z naszą pomocą zorganizujesz cały swój tani wypad na wakacje, weekend lub w celach biznesowych. Zachęcamy do zostawiania informacji w komentarzach na stronie oraz na fanpage’u, które kierunki i w jakim czasie Was najbardziej interesują. Zestawimy specjalnie dla Was najkorzystniejsze rozwiązania.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ