Rzym, Coloseum, wiki

Położony w środkowych Włoszech nad rzeką Tyber Rzym to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Europy. Stolica Włoch obfituje w zabytki wszystkich epok począwszy od starożytności. Odnajdziemy tu ruiny antycznych budowli, romańskie, gotyckie, renesansowe, barokowe kościoły oraz ciekawe przykłady architektury współczesnej. Z Warszawy do Rzymu możesz polecieć już od 203 zł w listopadzie.

Tanie loty do Rzymu

Za jedyne 203 zł korzystając z Flipo.pl możesz zarezerwować tanie loty do Rzymu z Warszawy. Nasza oferta obejmuje wylot w środę 23 listopada 2016 z lotniska Warszawa Modlin na lotnisko Rzym Fiumicino oraz powrót pomiędzy tymi samymi portami lotniczymi w poniedziałek 28 listopada 2016 z liniami lotniczymi Ryanair. Szczegóły dotyczące przewozu dzieci, bagaży oraz sprzętu sportowego w tych liniach znajdziesz tutaj. Tutaj natomiast dowiesz się jak najlepiej dojechać na lotnisko w podwarszawskim Modlinie. Na Booking.com znajdziesz i zarezerwujesz tanie noclegi w Rzymie. Korzystając z wyszukiwarki u dołu strony możesz wynająć samochód, aby w komfortowych warunkach podróżować po wiecznym mieście.

Zwiedzanie Rzymu

Do najsłynniejszych budynków Rzymu i zarazem jego symboli należy Koloseum. Położony jest przy końcu ulicy Via dei Fori Imperiali, wzdłuż której ciągną się starożytne rynki rzymskie, fora, m.in. Forum Romanum. Na drugim z końców tej ulicy znajduje się monument Wiktora Emanuela II oraz górujące nad nim wzgórze Palatyn. Stąd prowadzi inna ważna ulica Via del Corso. To reprezentacyjna ulica z licznymi kawiarniami, restauracjami i drogimi butikami. Rzym na dwie części dzieli rzeka Tyber. Zatybrze otwiera piękny Zamek Św. Anioła. Tuż za nim zaczynają się zabudowania Watykanu z placem i bazyliką Św. Piotra. To jedna z czterech rzymskich bazylik głównych. Pozostałe to Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Bazylika Najświętszej Marii Panny. W Rzymie znajduje się poza nimi mnóstwo zabytkowych kościołów. Wiecej informacji o Wiecznym Mieście i Włoszech znajdziesz tutaj oraz przewodnikach świetnego wydawnictwa turystycznego Bezdroża.

Tanie loty z Warszawy

Zapraszamy Was so częstej lektury naszego serwisu turystycznego Taniwypad.pl oraz naszych profili na mediach społecznościowych. Znajdziesz tu najlepsze oferty na tanie loty do Rzymu, Londynu, Madrytu, Barcelony, Paryża, Maroka, na Cypr, Maltę i innych atrakcyjnych lokalizacji z Europie, Azji, Afryce i na całym świecie. Zachęcamy również do zostawiania w komentarzach informacji, które kierunki Was interesują najbardziej i w jakim czasie. My wyszukamy najkorzystniejsze dla Was oferty na tanie loty i tanie noclegi.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ