Tajlandia

Znowu pojawiła się bardzo dobra cena na przeloty do Tajlandii. Tani wypad na trasie Warszawa – Kijów – Bangkok – Kijów – Warszawa możliwy za 1 779 zł w obie strony! Sporo dostępnych terminów!

Tajlandia
Tajlandia

 

Wszystkie loty  do południowo-wschodniej Azji odbywają się na pokładzie Ukraine International Airline, tak więc za jakiekolwiek opóźnienia odpowiada przewoźnik. Niewstawienie się na któryś z lotów skutkują utratą biletów.

Na każdym odcinku podróży możecie wnieść na pokład bagaż rejestrowany do 23 kg, który zawiera się w cenie. Loty w obie strony są z przesiadką w Kijowie.

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę.

Tanie bilety lotnicze kupicie na stronie przewoźnika lub flipo.pl na okres podróży od maja do listopada.

Tani wypad:

  car Jak dojechać z lotniska w Bangkoku – Suvarnabhumi (BKK) do centrum miasta?

Jest kilka możliwości dojazdu do centrum:

  • Kolejka Suvarnabhumi Airport City Line – koszt podróży to 15-40 baht (w zależności od ilości stacji). Jest to najbardziej ekonomiczny środek lokomocji. Czynny od godz. 6:00 do 24:00.
  • Kolejka Suvarnabhumi Airport Express – opcja jak wyżej tylko bez przystanków. Cena biletu: 150 baht.
  • Autobusy różnych sieci. Najniższa cena przejazdu to około 35 baht. Na stacji zaczyna i kończy swoją trasę 11 lokalnych autobusów:549: Suvarnabhumi – Bangkapi; 550: Suvarnabhumi – Happy Land; 551: Suvarnabhumi – Victory Monument;552: Suvarnabhumi – On Nut (BTS SkyTrain) – Klong Toei; 552A: Suvarnabhumi – Samut Prakan; 553: Suvarnabhumi – Samut Prakan (Paknam); 554: Suvarnabhumi – Rangsit (Ram Intra); 555: Suvarnabhumi – Rangsit (Rama 9 Expressway); 556: Suvarnabhumi – Southern Bus Terminal (Południowa Stacja Autobusów) ;558: Suvarnabhumi – Central (Rama 2); 559: Suvarnabhumi – Future Park (Rangsit)
  • Minbusy – ich trasy odpowiadają trasom autobusów. Koszt podróży minibusem to 40 bahtów (4 zł).
  • Taksówka – przejazd taksówką do centrum będzie nas kosztował około 300-400 baht. Jest to opcja szczególnie opłacalna dla osób podróżujących w grupie.

  image  Co warto zwiedzić w Bangkoku?

To tajlandzkie miasto albo się kocha za egzotyczną różnorodność i 24-godzinny tryb życia, albo nienawidzi za chaos, brud i hałas.

Warto tu zwiedzić przede wszystkim:

  • Wielki Pałac  –jest to kompleks budynków, który służył jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII wieku do połowy XX wieku. Jeden z niewielu zabytków faktycznie warty zwiedzenia. Wejście kosztuje 350 baht.
  • Wat Pho z leżącym Buddą – jest to najstarsza świątynia Bangkoku i centrum tradycyjnej tajskiej medycyny. Jeśli chcecie zrobić kurs masażu tajskiego to wlaśnie w tym miejscu możecie tego dokonać. Znajduje się tu ponad tysiąc różnych wizerunków Buddy.
  • Wat Phra Keao ze szmaragdowym Buddą – najważniejsza świątynia Tajlandii.
  • Vimanmek Mansion Palac – wykonany z drzewa tekowego.
  • Wat Doi Suthep – świątynia na wzgórzu nad miastem.
noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY