Tanie bilety lotnicze na Cypr
Cypr, Aphrodite's Rock

Na wyspie Afrodyty lato panuje cały rok. Obfituje w piękne krajobrazy. Dookoła rozpościerają się piękne plaże, nad wyspą łańcuchy górskie, a miasta i wioski wypełniają piękne zabytki starożytności i kultury bizantyjskiej.

Tanie loty z Krakowa

Za jedyne 328 zł możesz skorzystać z oferty Ryanair na wakacje na Cyprze z Krakowa. Wylot 23 października 2016 z krakowskiego lotniska w Balicach na lotnisko w cypryjskim Pafos oraz powrót pomiędzy tymi samymi portami lotniczymi 26 października 2016 możesz zarezerwować na Flipo.pl. Warunki przewozu dzieci i bagaży w liniach Ryanair dostępne tutaj. Tanie noclegi na Cyprze najdziesz na Booking.com. Samochód zarezerwujesz klikając w wyszukiwarkę na dole strony.

Zwiedzanie Cypru

W stolicy Cypru Nikozji zwiedzimy mury miejskie z XVI wieku, pałac arcybiskupi, wczesnochrześcijański sobór św. Jana, kościół św. Zofii, zamieniony na meczet Selimiye, meczet Omara, Bramę Famagustiańska. W Larnace na uwagę zasługują fort zbudowany w XVII w. przez Turków, Kamares, czyli akwedukt, Cerkiew św. Łazarza oraz Meczet Al-Kebir.
Pafos, które wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO obfituje w zabytki różnych epok, do najważniejszych należą: Grobowce Królewskie – starożytna nekropolia, zamek bizantyjski z XIII wieku, starożytne mozaiki rzymskie, kościół Agia Kyriaki Chrysopolitissa. W Limassol warto zwiedzić: Zamek w którym obecnie mieści się Muzeum Średniowiecznego Cypru, Zamek Kolossi, Meczet Cami Kabir, Meczet Cami Jedid.

Najwyższy szczytem Cypru jest Olimbos w górach Troodos. Najpiękniejszymi plażami Cypru są: Coral Bay, Alykes, Vrysoudia oraz Faros. Więcej o cypryjskich plażach, miastach i zabytkach przeczytasz przewodnikach serii Bezdroża.

Tanie loty z Krakowa

Na Taniwypad.pl oraz na naszym fanpage’u facebookowym znajdziesz super oferty na tanie loty z Krakowa i innych polskich do najlepszych kurortów na Cyprze, wyspach Greckich i innych śródziemnomorskich lokalizacji. Znajdziesz najlepsze tanie noclegi, wynajmiesz samochód, aby przemieszczać się po odwiedzanych miejscach. Z pomocą naszego serwisu możesz skomponować cały swój wakacyjny lub weekendowy pobyt. Zapraszamy również do zostawiania informacji na naszym serwisie oraz profilach w mediach społecznościowych, jakie kierunki Was interesują najbardziej. Skomponujemy wówczas najkorzystniejsze dla Was rozwiązania.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ