Zurych
Zurych
Zurych
Zurych

Zurych, metropolia licznych atrakcji, położona nad wodą z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie, z tanimi biletami lotniczymi z Krakowa już za 389 zł. Tani wypad w tytułowej cenie jest od linii lotniczych SWISS, a lecieć możecie od maja do września 2015. Jest sporo dostępnych terminów.

Tanie bilety lotnicze zarezerwujecie m.in. poprzez kalendarz terminów Flipo.pl

W cenie macie bilety w obie strony, bagaż podręczny oraz rejestrowany do 23 kg, podstawowe ubezpieczenie oraz opłaty lotniskowe i paliwowe.

Tani wypad: przykładowa rezerwacja:

image

Dojazd Jak dojechać z lotniska w Zurychu (ZRH) do centrum miasta?

Lotnisko Kolten w Zurychu to największy port lotniczy Szwajcarii. Jest to jedno z najlepszych  lotnisk w Europe (TOP 9: Najlepsze lotniska w Europie). Położone jest około 3 kilometrów na północ od miasta przy trasie nr 51 północ – południe oraz przy trasie E60 wschód – zachód. Lotnisko zbudowane jest z dwóch terminali pasażerskich, między którymi kursuje podziemna kolejka. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Pasażerowie mają do wyboru:

  • taksówki – postój taksówek znajdują się na przeciwko hal przylotów terminala 1 i 2. Koszt przejazdu do centrum miasta to około 50 CHF (35 EUR). Do centrum Zurychu można dojechać korzystając z firmy Airport Taxi.
  • autobusy – między lotniskiem, a centrum miasta oraz okolicznymi miastami kursuje 11 linii autobusów. Odjazdy odbywają się co 10, 15, 30 lub 60 minut w zależności od kierunku. Dworzec autobusowy znajduje się w pobliżu parkingu B.
  • kolej – jest to najpopularniejsza forma podróży z lotniska do centrum. Stacja kolejowa znajduje się bezpośrednio pod terminalem. Pociągi odjeżdżają co 10 minut do głównego dworca kolejowego w Zurichu, a podróż trwa 10 minut. Koszt przejazdu w klasie 2 CHF 6.60. Na lotnisko Kloten można dostać się bezpośrednio szwajcarskimi liniami kolejowymi SBB CFF FFC także z miast: Bazylea, Berno, Genewa, Konstancja, Lozanna, Lucerna, St. Gallen oraz Zug.
  • tramwaj –  z lotniska Kloten do centrum Zurychu można dotrzeć także tramwajem. Linia 10 (kolor różowy) pozwala dotrzeć do stacji Zurich HB w ciągu około 37 minut. Cena biletu jest taka sama jak połączenia pociągiem – CHF6.60.
noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ