F

Paryż to obiekt marzeń wielu turystów. Stolica kultury, sztuki, mody. Miasto pełne perełek architektury, zabytków, urokliwych miejsc.

Tanie loty do Paryża

Już od 303 zł możesz spędzić weekend w Paryżu wylatując z krakowskich Balic 16 września 2016 do paryskiego lotniska Charles de Gaulle. Powrót 18 września pomiędzy tymi samymi lotniskami. Dokonać rezerwacji można klikając na odnośnik Flipo.pl u dołu strony. Dodatkowo w naszej wyszukiwarce noclegów po prawej stronie znajdziesz zakwaterowanie na dwie noce już od 191 zł. Natomiast jeśli potrzebujesz samochodu, aby przemieszczać się po mieście sprawdź w wyszukiwarce u dołu strony.

Atrakcje Paryża

Wieża Eiffela to symbol Paryża i obowiązkowy punkt każdej wycieczki do stolicy Francji. Wybudowana w 1889 roku na Wystawę Światową liczy 320 m wysokości i przez długie lata była najwyższą budowlą na świecie. Widok na miasto można podziwiać z jednego z trzech poziomów widokowych. Katedra Notre Dame to kolejny z najbardziej rozpoznawalnych budynków Paryża. Gotycka bazylika udekorowana maszkaronami zlokalizowana jest na wyspie Cite na rzece Sekwanie. To najstarsza część stolicy Francji.

Kolejnym obowiązkowym punktem turysty na mapie Paryża jest Luwr. Pałac królewski, którego początki sięgają XII wieku mieści dziś bogate zbiory muzealne m. in. dotyczące samego pałacu, grafiki, rzeźby, malarstwa ze słynną Mona Lisą Leonarda da Vinci. Przed wejściem do Luwru mieści się słynna szklana piramida. Łuk Tryumfalny wzniesiony na cześć zwycięstwa pod Austerlitz na polecenie Napoleona to jest kolejnym bardzo charakterystycznym miejscem w stolicy Francji.

Dzielnica Montmartre ze słynną bazyliką Sacre Coeur położoną na wzgórzu skąd rozpościera się przepiękny widok na Paryż wraz z Wieżą Eiffela i wieżowcami w La Defense to miejsce XIX-wiecznej bohemy. Tutaj powstawały słynne kabarety jak np. słynne Moulin Rouge. warto również zwiedzić Katakumby zlokalizowane na wzgórzu Montpernase. Urokliwy będzie spacer bulwarami wzdłuż Sekwany. Warto odpocząć w jednym z ogólnodostępnych paryskich parków oraz przejść się Polami Elizejskimi, najbardziej reprezentacyjną i najdroższą ulicą Paryża.

Tanie loty z Krakowa

Zaglądaj do nas na bieżąco. Wyszukujemy specjanie dla Ciebie najlepsze oferty tanich wypadów z Krakowa i innych polskich lotnisk do całej Europy.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ