Oukaimeden Maroko narty
Oukaimeden Maroko narty
Oukaimeden Maroko narty
Oukaimeden Maroko narty

Największy afrykański ośrodek narciarski w Maroku- Oukaimeden

Chciałbym opisać największy resort narciarski w Maroku i najprawdopodobniej w całej Afryce.  Jest dość blisko Polski, łatwo i tanio można się tam dostać korzystając z linii niskokosztowych takich jak Wizzair, Ryanair. Najbliższe lotnisko to Marakesz, bilety lotnicze z Polski, w dwie strony, można znaleźć już od 300 pln a zdarza się że i taniej. Jeśli wybierzemy linie lotnicze to polecimy bezpośrednio do Maroka np z Katowic, jeśli wybierzemy lowcosta to przesiadka będzie np w Brukseli, Mediolanie, Paryżu lub w innych europejskich hubach. Proponuje wybrać Ryanair’a gdyż wciąż ma 10 kg bagaż podręczny za darmo a to naprawdę dużo. Sprzęt narciarki oczywiście wypożyczamy na miejscu więc nie ma problemu z dużym bagażem.

Jak już jesteśmy w Maroku to kierujemy się w stronę gór. Można jechać autobusem linii 25 do miejscowości Ourika ( koszt 7MAD ) i dalej łapiemy busa do Ouikaimeden ( 30 MAD ). Można też wziąść taxi z Marakeszu, jeśli uzbierają sie czterej chętni to jest szansa że za 50 MAD dowiozą Was na miejsce, koszt drogi powrotnej podobny. Przejazd taxi trwa ok 60 min a autobus miejski + bus ok 80 min.

narty w Maroku bilet na skibus
narty w Maroku bilet w kierunku ośrodka

Jak już jesteśmy na miejscu to wypada wypożyczyć sprzęt narciarski. Można to zrobić na poboczu drogi u lokalnych Marokańczyków lub w „budynkowej” wypożyczalni. Ta druga opcja jakby bezpieczniejsza.. Wypożyczenie kompletu w budynkowej wypożyczalni to ok 180 MAD natomiast „na ulicy” połowa tej kwoty. Skipass na cąły dzień to koszt z kolei 100 MAD natomiast ekologiczny skibus czyli osiołek ceni się na 10-20 MAD, tu cena zależy od umiejętności targowania się 😉

informacja a w tle wypożyczalnia na świeżym powietrzu
informacja a w tle wypożyczalnia na świeżym powietrzu
Maroko narty cennik
cennik wypożyczenia sprzętu w Oukaimeden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pora przyjrzeć się ośrodkowi: Pamiętąjąc, że to Afryka to nie jest źle, ok 20 km tras, jedna długa stara kanapa, 6 orczyków, 7 tras, 2 ratraki i kilkanaście osiołków, które pomagały przemieszczać się pomiędzy wyciągami na dole. Możnaby rzecz że solidny polski ośrodek z pierwszej 10tki 😉 Wszystkie trasy otwarte, śnieg twardy, przymrożony, stok północny. Na samej górze nachylenie trasy ciekawe. Taka nasza porządna czerwona trasa. Zjeżdżamy z 3265m, przewyższenia jest ok 628 metrów.

 

narty w Maroku
narty w Maroku
narty w Maroku
narty w Maroku

narty w Maroku

narty w Maroku
narty w Maroku

 

Napewno będąc w Marakeszu w sezonie zimowym warto się wybrać na narty w Afryce. Nocleg sugeruje wziąść jednak w Marakeszu niż Ouikaimeden. Jest taniej, większy wybór noclegów i cieplej, zwłaszcza w nocy, minusem są koszty dojazdy + stracony czas. Wkrótce opiszę ciekawe historie i spostrzeżenia z afrykańskich stoków narciarskich, czuwajcie..

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ