Londyn, stolica Zjednoczonego Królestwa, to również obok Nowego Jorku, Paryża i Tokio jedna z czterech „stolic świata”, czyli metropolii o globalnym znaczeniu. Zarówno ekonomicznym, gospodarczym jak i politycznym.

Tanie loty do Londynu

Już do 158 zł korzystając z wyszukiwarki Flipo.pl u dołu naszej strony możesz zarezerwować przeloty na weekendowy pobyt w Londynie. Oferta obejmuje wylot z Katowic-Pyrzowic 7 października 2016 do londyńskiego lotniska Luton oraz powrót z Luton do Pyrzowic 9 października 2016. Natomiast już od 211 zł spędzisz w czasie pobytu dwie noce używając naszej wyszukiwarki noclegów Booking.com w okienku po prawej stronie. Z pewnością przydatne będzie wynajęcie samochodu, którego również dokonasz na naszej stronie, korzystając z wyszukiwarki u dołu.

Zwiedzanie Londynu

Buckingham Palace to rezydencja królewskiej rodziny. Barokowy pałac jest największą tego typu budowlą na świecie. Jest to oficjalne miejsce spotkań politycznych na szczeblu międzynarodowym. Tower of London, czyli Pałac Jej Królewskiej Mości, mieści się na północnym brzegu Tamizy. Była to siedziba brytyjskiej rodziny królewskiej, później stała się więzieniem. Jej najbardziej charakterystycznym i najstarszym obiektem jest White Tower, czyli Biała Wieża. Mieści się w niej królewski arsenał i inne zbiory militarne.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Londynu jest bez wątpienia Most Tower Bridge. Umiejscowiony jest na Tamizie, niedaleko Tower of London i stąd jego nazwa. Wzniesiony został pod koniec XIX wieku ze stali i kamienia w stylu wiktoriańskim. Jest jedynym ruchomym mostem spośród 29 londyńskich przepraw przez Tamizę. Zwiedzając Londyn nie można zapomnieć o Big Benie. Jest to dzwon umieszczony w 96-metrowej wieży św. Szczepana, którą nazywa się również Wieżą Zegarową. To jeden z symboli Londynu.

Katedra św. Pawła to trzecia po rzymskiej bazylice św. Pawła i bazylice w Lourdes, największa katedra świata. Umiejscowiona jest w dzielnicy City ma 108 m wysokości, 158 m długości i 75 m szerokości. City to biznesowe i ekonomiczne centrum Londynu. W czasach średniowiecznych całość miasta zawierała się na tym obszarze. Bywa nazywana Square Mile, gdyż jego powierzchnia niewiele przekracza obszar jednej mili kwadratowej. Gdy chcemy odpocząć, warto wybrać się do Hyde Parku, to jeden z największych i najstarszych parków w Londynie.

Tanie loty z Katowic

Każdego dnia Wyszukujemy dla Ciebie tanie loty z Katowic oraz innych polskich miast do najciekawszych miejsc na mapie Europy. Sprawdzaj nasz serwis codziennie, a znajdziesz tanie loty, noclegi, wynajmiesz samochód, jednym słowem zorganizujesz swój tani wypad korzystając z naszego serwisu i wyszukiwarek na naszej stronie.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ