Trollstigen- Troll's way
Trollstigen- Troll's way
Trollstigen- Troll’s way

 

Bardzo fajna propozycja na tani wypad do Alesund, miasta portowego położonego na zachodnim wybrzeżu Norwegii nad Störfjordem. Na przełomie sierpnia i września możecie zobaczyć m.in. Geirangerfjord oraz Trollstigen – Drogę Trolli:D A to wszystko dzięki tanim biletom lotniczym od WizzAir.

Proponujemy loty na przedłużony weekend – wylot sobota, powrót we wtorek. Jeśli interesują Was inne terminy w tytułowej cenie podajemy je poniżej.

Tani wypad z bagażem podręcznym bez limitu wagi o wymiarach 42x32x25 cm. Podróż na pokładzie węgierskich niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air.

Cena 118 zł jest dla wszystkich. Nie musicie mieć członkostwa w WiZZ Discount Club (WDC). Jeśli macie kartę WDC to podróż odbędziecie o kilkanaście złotych taniej (już od 78 zł ).

Tani wypad Gdańsk – Alesund – Gdańsk 118 zł:

  • Wylot:    59 zł | 20, 25, 26, 27 29 sierpień; 1, 2, 3, 10, 12, 15, 16, 17, 23, 24, 30 wrzesień
  • Powrót:  59 zł |1, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 30 wrzesień

 

Proponowana rezerwacja:

image

Przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych informacji. Przeczytajcie::)

Dojazd Jak dojechać z/do lotniska Alesund Vigra do/z centrum miasta?

Lotnisko Alesund Vigra (AES) znajduje się na wyspie Vigra położonej 19 km na północny-wschód od Alesund. Posiada jeden terminal pasażerski. Ze względu na położenie na wyspie dostęp do niego jest ograniczony. Bezpośredni dojazd zapewnia płatna droga krajowa numer 658. Możliwości dojazdu z/do lotniska są dwie:

  • taksówką – postój taksówek znajduje się przed terminalem. Koszt podróży to ok. 330 – 340 koron w czasie ok.15 minut. Główne firmy taksówkowe to Ring Taxi oraz Alesund Taxi.
  • autobusem – na trasie lotnisko – centrum/centrum rekreacyjne Moa kursuje autobus lotniskowy dopasowany do odlotów samolotów. Autobus spod Moa odjeżdża 1,5h przed odlotem samolotów, a z centrum Alesund 1h wcześniej. Koszt biletu z centrum to ok. 90 koron, a czas podróży to ok. 25 minut.

 

image Co zobaczyć/zwiedzić w Alesund?

Alesund to miasto położone na kilku wyspach otoczone fjordami. To prawdziwy raj dla osób lubiących naturę, bezwględu czy na lądzie czy w wodzie. Architektura miasta to powszechnie znana architektura Art Nouveau, charakteryzująca się wieżyczkami, iglicami i pięknymi ornamentami. Popularnymi atrakcjami są tu kajaki, wycieczki rowerowe lub safari na morzu, a organizując tani wypad należy obowiązkowo uwzględnić:

  • Ptasią wyspę Runde – jest to ptasi klif, gdzie każedego roku przybywa ponad 500 000 ptaków różnych gatunków – ok. 220. Wyspa słynie głównie z maskonurów.
  • Akwarium Atlantyckie – jest to jedno z największych skandynawskich akwariów, gdzie można zobaczyć jak wygląda podwodne życie.
  • Wyspę Godøy i latarnię morską w Alnes – na wyspie znajduje się wioska rybacka mająca wyjątkową kulturę i charakter. Krajobrazy są tu piękne i służą spacerom zarówno po górach, jak i po plażach. Latarnia w Alnes jest obiektem chronionym, który w sezonie letnim można zwiedzać z przewodnikiem.
  • Punkt widokowy Aksla – punkt, z którego rozprzestrzenia się niesamowita panorama miasta, oceanu i okolicznych gór.

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ