W obecnych czasach safari uważa się za formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata dzikich zwierząt. Kilkadziesiąt lat temu miejsca takie były dostępne tylko dla bogatych „badaczy”. Obecnie ceny pozwalają zwiedzić te oryginalne miejsca praktycznie wszystkim.

Istnieje wiele różnych rodzajów safari do wyboru. Niektóre wezmą Cię na wody pełne stworzeń, podczas gdy inne podejmują turystów poprzez rustykalne wycieczki po piasku i w góry.

Oczywiście jest jeszcze wiele dostępnych klasycznych safari, które prowadzą prosto do serca Afryki. Nieważne, które safari skusicie się zobaczyć, pamiętajcie by mieć oczy dookoła głowy i aparat w gotowości:)

Zestawienie przygotowane zostało na podstawie danych z portalu Price of Travel.

1 Sri Lanka

Naszym pierwszym celem jest mało znana wyspa na północnym Oceanie Indyjskim na południe od Indii. Ze względu na klimat i położenie, Sri Lanka posiada największą różnorodność biologiczną w całej Azji, składa się z tropikalnych lasów, gór i rozległych równin nadmorskich . Tutaj możecie zobaczyć słonia, dzika, mrówkojady, lamparty, jelenie, niedźwiedzie i więcej.

Leopard Safari Park Narodowy Yala

Lampard

Istnieją dwie opcje długości pobytu dostępne dla Leopard Safari: jedna, która zawiera jedną noc i jeden dzień oraz druga z dwoma nocami i trzema dniami. Na krótszym safari, pierwszy dzień obejmuje  jazdę w 4WD Jeep aż do wejścia do parku. Po przyjeździe do parku, będziecie zaprowadzenie do kempingu.

Następnego dnia rano safari rozpocznie się o świcie. Wtedy Będziecie mieć najlepszą okazję by zobaczyć lamparty. Następnie jest powrót do obozu.

 • Przedział cenowy: Całodniowe safari rozpoczyna się od około US $ 80 za osobę, w tym US $ 28 za wstęp do parku narodowego
 • Jak się tam dostać: Lecicie do Mattala International Airport (HRI), a następnie najlepiej jest wynająć samochód, aby dostać się do parku, do którego jest 40 minut spacerem.

2 Kostaryka

Położona w południowej części Ameryki Środkowej, jest krajem bogatym w przyrodę. Kostaryka, która stanowi około 0,3% światowej masy ziemi, posiada zadziwiające 5% różnorodności biologicznej na świecie. Safari tutaj daje poznać bliżej zarówno florę i faunę, ale także umożliwia lepsze zrozumienie, dlaczego Kostaryka jest takim naturalnym, barwnym i różnorodnym krajem.

Jungle Tom Safaris, Tortuguero National Park

image

Znajduje się w północno-wschodniej części Kostaryki. Podróżujący znajdą tu mnóstwo dzikich zwierząt, m.in. czeka to na nich w Jungle Tom Safari . Samo Tortuguero to mała wioska rybacka, położona w wśród drzew przy linii brzegu rzeki. Na tej trasie, macie szansę, aby zobaczyć różne gatunki małp, kajman, ptaków wodnych i żółwi morskich.

Pierwszy dzień obejmuje obiad, opcjonalnie pieszą wycieczkę po mieście i muzeum i kolację. Po kolacji. Następnego ranka będzie wczesna pobudka i odbędziecie podróż łodzią przez Tortuguero Park Narodowy. Po porannym safari, wrócicie z powrotem do hotelu.

 • Zakres cen: US $ 120 za osobę (nie obejmuje obiadu i kolacji). Wejście do parku nie jest wliczone, ale może być zakupione na wyspie za 10 USD.
 • Jak się tam dostać: Lecie do międzynarodowego lotniska w San Jose (SJC), po którym będziecie mieć możliwość jazdy autobusem do La Pavona. Po tym, będzie dostępna łódź, która dopływa do wsi.

3 Uganda

Ten kraj bez dostępu do morza położony jest w Afryce Wschodniej, pozostaje stosunkowo nieznany dla poszukujących safari. Uganda posiada ogromną ilość dzikich zwierząt jak na taki mały kraj. Tutaj znajdziecie nieuchwytne górskie goryle, lwy, słonie, lamparty, gepardy, małpy, ptaki wszelkiego rodzaju i wiele, wiele więcej. Safari tutaj są jeszcze bardziej interesujące ze względu na ciągle zmieniający się krajobraz usiany w różne wody.

Gorilla Tracking, Virunga Mountains

Jeśli szukacie życiowej wycieczki, takiej że pochwalicie się znajomym, to Gorilla Tracking Safari jest dla Was. W kwietniu, maju i listopadzie każdego roku, będziecie mieć szansę wziąć udział w 3 dniowej wycieczce śladami goryli. Wycieczka grupowa jest w granicach Bwindi Parku Narodowego.To safari zabiera zwiedzających przez góry południowo-zachodniej Ugandy, 10990010016_11432c0b6e_zgdzie czekają na nich również pokoje sypialne po wielu przygodach.

Dzień 1 obejmuje przejazd, gdzie można zobaczyć Virunga Góry, lasy bambusowe i plantacje. Zatrzymacie się w restauracji na obiad (nie zawarty w cenie safari) przed wyruszeniem na Mutanda Lake Resort na noc. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę oraz mają własną werandę. Następnego dnia będzie piesza wycieczka do lasu, z przewodnikiem przyrody w poszukiwaniu rodziny goryli. W zależności od dnia, szukanie może trwać od 2 godzin do 7 godzin.

 • Przedział cenowy: US 895 dolarów za osobę
 • Jak się tam dostać: Aby wlecieć do kraju będziecie lecieć do międzynarodowego lotniska w Entebbe (EBB). Stamtąd wynajęty samochód doprowadzi Was do Kampali. Rano w dniu wycieczki, przewodnik safari będzie czekał na Was na Mugenga.

4 Australia

Australia jest wyjątkowa, ponieważ to zarówno kontynent i kraj, co dodatkowo sprawia, że ​​jest to miejsce ciekawe i bardzo poszukiwane. Ten duży kraj skrywa wiele stworzeń, które są endemiczne, czyli można je znaleźć tylko w tej jednej części świata. Na szczęście niektóre z tych istot można znaleźć na safari wymienionych poniżej.

Fraser Island, Queensland

image1

Jeśli szukasz wypadu pełnego przygód, to jeden dzień w Fraser Island Safari będzie właśnie takim wypadem. Wycieczka obejmuje podróż nad Jezioro Birrahbeen, Eli Creek, plażę 75 milową, Central Station Rainforest, Maheno Shipwreck i Kolorowe Piaski. Uwaga: trasa może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i przypływów.

W cenie jest rano herbata, piknik i kosz owoców wraz z wodą.

 • Przedział cenowy: US $ 154 za osobę, US $ 110 za dziecko, US 445 dolarów na rodzinę
 • Jak się tam dostać: Będziecie lecieć do Brisbane International Airport (BNE). Kiedy wylądujecie macie możliwość wypożyczenia samochodu i jazdy na północ (około 3,5 godziny) do Kingfisher Bay Resort Barka.

Muiron Islands, Western Australia

Od 7:30 do 16:30 będziecie uczestniczyć w badaniu wody i rafy wokół wysp Muiron. Ze względu na położenie, w wodzie jest obfite życie morskie w tym między innymi są to manty, delfiny, żółwie, rekiny i więcej. Jeśli macie podwodny aparat w jakiejkolwiek formie, trzymajcie się na baczność, bo będzie wiele okazji do zdjęć 🙂

image

W cenie jest lunch w formie bufetu, który pomoże Ci naładować baterie wraz z popołudniową herbatą, zimnymi napojami i relaksującą kąpielą.

 • Przedział cenowy: US $ 200 za 2 nurkowania i wszystkie urządzenia, US $ 170 dla amatorów. Wszystkie ceny są za osobę.
 • Jak się tam dostać: Będziecie lecieć SkyWest lub Qantas do Learmonth poprzez Exmouth Airport (EXM). Po tym, można wynająć taksówkę i dojechać do miejsca zakwaterowania.

5 Nowa Zelandia

Położona w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, na południe od Australii, Nowa Zelandia składa się z dwóch wysp: Wyspy Północnej i Południowej. Obie wyspy przyciągają turystów zagranicznych ze względu na ich różnorodność przyrody w obu strefach klimatycznych. Na lądzie możecie znaleźć góry pokryte śniegiem, lasy, klify i plaże. W wodzie, będziecie mieć szansę pływać i nurkować z delfinami, wielorybami, żółwiami morskimi i dużą ilością różnych gatunków ryb.

Dolphin Swim, Bay of Islands

imageJeśli kochacie delfiny i chcecie je oglądać w ich naturalnym środowisku to Dolphin Swim Safari Wam to zagwarantuje 🙂  Przez cały dzień (07:30 do godziny dwudziestej), będziecie prowadzeni do Bay of Islands, gdzie będzie rejs wokół wód i odpoczniecie na piaszczystych plażach.

W samej zatoce znajduje się ponad 140 wysp i mnóstwo dzikich zwierząt morskich, w tym delfinów. Dostaniecie również obiad.

 • Przedział cenowy: US 260 dolarów za osobę dorosłą
 • Jak się tam dostać: Można latać bezpośrednio do Bay of Islands w Kerikeri Airport (KKE) lub lecieć do międzynarodowego lotniska na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii, a następnie przejechać do Bay of Islands.

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ