Najgorsze lotniska w Europie 2014
Najgorsze lotniska w Europie 2014
Najgorsze lotniska w Europie 2014

Kilka dni temu pisaliśmy o najlepszych lotniskach w Europie. Teraz mamy ogólne zestawienie najgorszych portów lotniczych na naszym kontynencie. Sprawdźcie czy na liście jest któreś z Polskich lotnisk. Zapraszamy 🙂

Za parę dni skupimy się na szczegółowym opisie poniższych portów lotniczych. O porcie Barcelona Girona więcej przeczytacie tutaj.

A dzisiaj…

TOP 8: Najgorsze lotniska w Europie 2014

1. Lotnisko Paryż Beauvais, Francja (BVA)

Beauvais-Airport

Międzynarodowe lotnisko położone opodal Beauvais w miejscowości Tillé, 84 km na północ od centrum Paryża. Jest najmniejszym portem lotniczym w regionie Paryża obsługującym głównie tanie linie lotnicze – Ryanair, Wizzair, Blue Island i Blue Air. Lotnisko składa się z jednego terminala.

Dla osób chcących „zaliczyć” tu nocleg nie mamy dobrych wieści: lotnisko jest zamykane na noc. Tak, tak, to prawda mimo, że jest tak często odwiedzane przez turystów.  Poza tym, port jest ciasny, zniszczony i brudny. Ostrzegamy, że ochrona lotniska, mimo zimy, deszczu itp. Was w nocy stamtąd wyprosi, jak nie wyrzuci.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

WiFi ($) • Przechowalnia bagażu ($)

2. Lotnisko Frankfurt Hahn, Niemcy (HHN)

Lotnisko Frankfurt Hahn
Lotnisko Frankfurt Hahn

Port lotniczy tanich linii lotniczych usytuowany niedaleko miast Kirchberg (Hunsrück) (10 km) i Simmern (20 km) w Niemczech. Wbrew swojej nazwie, jest odległy o ponad 130 km (odległość drogowa) na zachód od Frankfurtu nad Menem. Lotnisko obsługuje linie Ryanair, Wizz Air i Iceland Express.

Osoby, które tu nocowały ostrzegają, że siedzenia są bardzo niewygodne i jest ich mało. Ciężko jest znaleźć nawet wolne miejsce na podłodze.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

WiFi ($)  

3. Lotnisko Mediolan Bergamo, Włochy (BGY)

Międzynarodowe lotnisko w Bergamo-Orio al Serio, położone ok. 50 km od centrum Mediolanu i 5 km od centrum Bergamo. Jest trzecim portem lotniczym Mediolanu pod względem ruchu pasażerskiego, po lotniskach Malpensa i Linate, wyspecjalizowanym w obsłudze tanich przewoźników lotniczych.

Lotnisko Mediolan-Bergamo
Lotnisko Mediolan-Bergamo

Lotnisko jest popularnym miejscem noclegu. Jednak popularność nie idzie za uwielbieniem. Niektórzy nawet twerdzą, że najlepszym sposobem by go odnowić, jest jego zniszczenie. Na lotnisku jest bardzo mało mmiejsc siedzących. Z racji, że nocuje tu bardzo wielu turystów, w nocy będziecie co chwile budzeni i zmuszeni do poszukania innego, bardziej zacisznego miejsca. Na lotnisku nie ma WiFi, gniazdek, a ochrona jest nie miła.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

Płatna poczekalnia ($) • Całodobowe restauracje ($) •  Przechowalnia bagażu ($)

4. Lotnisko Berlin Tegel, Niemcy (TXL)

Lotnisko Berlin-Tegel
Lotnisko Berlin-Tegel

Lotnisko znajduje się 8 km od centrum miasta. Operują z niego linie tradycyjne jak i tanie linie lotnicze. Z lotniska dolecimy do wszystkich hubów europejskich, jak i za ocean.

Na lotnisku miejsca siedzące są ograniczone, kolejki długie, restauracje zatłoczone. Jedynie korytarze oferuja troche przestrzeni.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

Płatna poczekalnia ($) • WiFi ($) •  Przechowalnia bagażu ($)

5. Lotnisko Rzym Ciampino, Włochy (CIA)

Lotnisko Rzym Ciampino (CIA) położone jest 15 km na południowy-wschód od centrum Rzymu, przy obwodnicy miasta (Grande Raccordo Anulare). Obsługuje główne tanie linie.

Sam budynek to nie jest wielki wyczyn architektury – spotkacie się tu z niskimi fotelami, obskórnym wystrojem oraz niezbyt czystymi krzesłami. Usługi są ograniczone, a restauracje nie słyną ze znanego włoskiego jedzenia. Jest to zatłoczony port lotniczy, tak więc, by znaleść dobre miesjsce do przenocowania należy się zjawić trochę wcześniej.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

WiFi ($)  

6. Lotnisko Barcelona Girona, Hiszpania (GRO)

Lotnisko w Gironie znajduje się 13 km na południe od centrum miasta. Między lotniskiem a Gironą i Barceloną, oddaloną stąd o około 80 km, kursują autobusy.girona
Z obu miast można dotrzeć do każdego niemal zakątka Hiszpanii dzięki dobrym połączeniom autobusowym i kolejowym.

Lotnisko jest w miarę funkcjonalne jednak z umiszczeniem go w top przemawia fakt braku gniazdek elektrycznych, brak usług oraz bardzo niewygodne krzesła. Miejsce na podłodze zawsze się znajdzie 🙂 Więcej informacji pod tym linkiem Spanie na lotnisku Barcelona Girona

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

 Darmowe WiFi

7. Lotnisko Warszawa Modlin, Polska (WMI)

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (WMI) zlokalizowany jest w odległości 40 km na

Lotnisko Warszawa-Modlin
Lotnisko Warszawa-Modlin

północ od centrum Warszawy. Komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego nie obsługuje lotniska w Modlinie. Dojazd zapewniają pociągi Kolei Mazowieckich (do stacji Modlin) lub bezpośrednie autobusy wahadłowe.

Mimo, że port został otwarty w 2012 roku, nie jest on obrazem lotniska przystosowanego dla noclegowiczów. Jest mało komfortowy i nowoczesny. Jednak, posiada darmowe WiFi,  gniazdka elektryczne oraz jest czyste – nie tak jak zwycięzcy tego zestawienia. Złe opinie o lotnisku wynikają głównie z małej ilości miejsc siedzących, usług i udogodnień.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

Płatna poczekalnia ($) • WiFi •  Przechowalnia bagażu ($) • Prysznice

8. Lotnisko Rzym Fiumicino, Włochy (FCO)

Międzynarodowe lotnisko we Włoszech. Położone jest w miejscowości Fiumicino, 32 km na południowy zachód od centrum Rzymu. Główny i największy port lotniczy Włoch.

Lotnisko Rzym-Fiumicino
Lotnisko Rzym-Fiumicino

Terminal lotsnika jest stary, mały i zużyty. Czystość i komfort są tu największym problemem. Posiada metalowe ławki oraz metalowe podłokietniki.  Najlepszym miejcem do noclegu jest terminal 3, w 2 jest zimno.

  • Usługi / Wyposażenie lotniskowe:

Płatne poczekalnie ($) • WiFi •  Przechowalnia bagażu ($) • Restauracje 24h

 

Źródła: tanie-loty.com.pl, pasazer.com, www.sleepinginairports.net

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY