Bangkok
Bangkok

Tak tanich biletów do Tajlandii dawno nie było.  Rosyjskie linie lotnicze Transaero oferują przelot na trasie Pardubice (PED) – Bangkok (BKK) – Pardubice (PED) za ok. 901 zł w obie strony. Szczegółowe info poniżej.

Bangkok
Bangkok

 

W obie strony lecicie z przesiadką w Moskwie (DME). Każdy odcinek pokonujecie na pokładzie Transaero. Z racji tego, że podróż jest tylko na pokładzie tych linii, za ewentualne opóźnienia odpowiadają linie. Nie musicie mieć wizy na przesiadkę w Moskwie.

Tanie bilety kupicie na stronie flipo.pl

Do samolotu możecie wnieść 1 sztukę bagażu podręcznego oraz bagaż rejestrowany do 20 kg. Wszystko jest w tytułowej cenie.

Najtańszy dojazd do czeskich Pardubice jak i z powrotem możliwy za pomocą kolei.

Tani wypad: 31.01.2015 – 6.02.2015

image

 

  car   Jak dojechać z lotniska w Bangkoku – Suvarnabhumi (BKK)  do centrum miasta?

Jest kilka możliwości dojazdu do centrum:

  • Kolejka Suvarnabhumi Airport City Line – koszt podróży to 15-40 baht (w zależności od ilości stacji). Jest to najbardziej ekonomiczny środek lokomocji. Czynny od godz. 6:00 do 24:00.
  • Kolejka Suvarnabhumi Airport Express – opcja jak wyżej tylko bez przystanków. Cena biletu: 150 baht.
  • Autobusy różnych sieci. Najniższa cena przejazdu to około 35 baht. Na stacji zaczyna i kończy swoją trasę 11 lokalnych autobusów:549: Suvarnabhumi – Bangkapi; 550: Suvarnabhumi – Happy Land; 551: Suvarnabhumi – Victory Monument;552: Suvarnabhumi – On Nut (BTS SkyTrain) – Klong Toei; 552A: Suvarnabhumi – Samut Prakan; 553: Suvarnabhumi – Samut Prakan (Paknam); 554: Suvarnabhumi – Rangsit (Ram Intra); 555: Suvarnabhumi – Rangsit (Rama 9 Expressway); 556: Suvarnabhumi – Southern Bus Terminal (Południowa Stacja Autobusów) ;558: Suvarnabhumi – Central (Rama 2); 559: Suvarnabhumi – Future Park (Rangsit)
  • Minbusy – ich trasy odpowiadają trasom autobusów. Koszt podróży minibusem to 40 bahtów (4 zł).
  • Taksówka – przejazd taksówką do centrum będzie nas kosztował około 300-400 baht. Jest to opcja szczególnie opłacalna dla osób podróżujących w grupie.

  image  Co warto zwiedzić w Bangkoku?

To tajlandzkie miasto albo się kocha za egzotyczną różnorodność i 24-godzinny tryb życia, albo nienawidzi za chaos, brud i hałas.

Warto tu zwiedzić przede wszystkim:

  • Wielki Pałac  –jest to kompleks budynków, który służył jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII wieku do połowy XX wieku. Jeden z niewielu zabytków faktycznie warty zwiedzenia. Wejście kosztuje 350 baht.
  • Wat Pho z leżącym Buddą – jest to najstarsza świątynia Bangkoku i centrum tradycyjnej tajskiej medycyny. Jeśli chcecie zrobić kurs masażu tajskiego to wlaśnie w tym miejscu możecie tego dokonać. Znajduje się tu ponad tysiąc różnych wizerunków Buddy.
  • Wat Phra Keao ze szmaragdowym Buddą – najważniejsza świątynia Tajlandii.
  • Vimanmek Mansion Palac – wykonany z drzewa tekowego.
  • Wat Doi Suthep – świątynia na wzgórzu nad miastem.
noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ