P1040295

Zbliża się sezon zimowy, ciąg dalszy porównań darmowych skipassów.
Wybór padł na darmowe skipassy we Francji, Val d’Isere, kilka biur sprzedawało pod koniec listopada wyjazdy autokarem, 7 noclegow + 6 dniowy skipass za 1199 pln. Cenowo praktycznie bez różnicy z Dolomitami we Włoszech, które opisałem tutaj:

http://www.taniwypad.pl/2014/09/30/tani-wypad-na-narty-dolomity-skipass-6-dni-380km-tras-za-1200-pln/

Natomiast o pozostałych różnicach postaram się coś napisać poniżej. 

Pierwsza sprawa to transport, w Dolomity z południa Polski dojedziemy w 12 godzin autem czyli do zniesienia, autokarem 15 godzin. Do Alp Francuskich autem zajmie nam około 20 godzin, czyli ciężko to zrobić samemu na raz, bez noclegu lub kilkugodzinnego odpoczynku. Autokar jedzie około 24 godzin non stop.
Zakwaterowanie: We Francji popularne są wielkie bloki, zbudowane w czasach socjalnego realizmu. Kolega Gierka po fachu postanowił w latach 7IMG_23550-tych, że wypoczynek na nartach ma być masowy i trzeba zmaksymalizować upakowanie. Wygląda to naprawde słabo, w pokoikach jest ciasno, wręcz klaustrofobicznie. Typowa czwórka to składane podwójne łózko + łóżko piętrowe. Po rozłożeniu dwójki ciężko dostać się nawet do lazienki. Choć z drugiej strony opisuje wyjazd niskobudżetowy lub ultra-niskobudżetowy więc nie ma co narzekać 🙂
IMG_2332To teraz przejdźmy do sedna: warunki narciarskie są bardzo dobre, jeździ się znaczniej wyżej niż w Dolomitach bo pomiędzy 1800m a 3600m. Dzięki temu sezon jest tu dłuższy, śnieg pewniejszy, a okres z darmowymi skipasami jest od końca listopada do połowy grudnia. Powyżej 3000m npm jest bardzo zimno, przypomina to pustynie lodową. Wszystko jest białe, wszystko przysypane śniegiem, widoki podobne do siebie, po 2-3 dniach może się znudzić taka sceneria, choć na początku robi wrażenie. Trasy bardzo dobrze przygotowane, szerokie, rozległe więc raczej są pustki na stokach, zwłaszcza wyżej.

P1040300P1040305P1040309P1040295

 

Knajpek na stoku też mniej niż w Val di Sole, grania na zewnatrz i tańców na stole też znacznie mniej niż w makaronowie ale jak już coś zaczną grać to robi się sympatycznie..

IMG_2413 IMG_2412 IMG_2411

 

Niebawem narciarski wypad na niski sezon do Austrii (jeszcze się zastanawiam gdzie konkretnie), później Maroko (Atlas, bilety kupione) i południowa Hiszpania (Sierra Nevada, bilety kupione), Zapraszam do śledzenia coby być na bieżąco i nic nie przeoczyć..

 

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ