source wiki
Airbus A321 Wizzair

Airbus 321 neo latający dla węgierskiej linii lotniczej Wizzair będzie najbardziej zatłoczonym samolotem jaki lata z polskich lotnisk. Zoptymalizowany samolot będzie zabierał na pokład 230 pasażerów czyli o 50 więcej niż obecna konfiguracja w liniach Wizzair. Przypominamy , że jest to samolot wąskokadłubowy czyli upraszczając stosunkowo mały ale zabierze na pokład ogromną ilość pasażerów.

W Polsce możemy się go spodziewać od początku sezonu letniego 2016 czyli od końca marca. Pierwszym polskim lotniskiem, z którego będzie latał na stałe będzie Warszawa Okęcie, kolejnym Katowice Pyrzowice.  Narazie Wizzair zamówił tylko (!!!) 136 Airbusów 321 ( neo + ceo) ale docelowo szef Wizzaira powiedział, że chce latać tylko takimi samolotami, z ciasno upakowanymi siedzeniami. Węgierska linia chwali się, że zaoszczędzi około 15% na kosztach przelotu.

Pierwsi pasażerowie polecą w relacji Budapeszt – Londyn Luton, ponieważ węgierska linia ma siedzibę i główna bazę operacyjna włąśnie w Budapeszcie. Kolejne trasy, na których pojawi się Airbus 321 to te gdzie jest najwięcej dziennych rotacji, gdyż lepiej zwiększać samolot niż zwiększać ilość   połączeń.

Co ciekawe największy konkurent – Boeing nie planuje wprowadzać konkurencyjnej maszyny. Największy samolot wąskokadłubowy to 737-900 ale nie jest tak pakowny jak Airbus, może „tylko” przewieźć 215 pasażerów.

My mamy nadzieję, że dzięki niższym kosztom średnia cena biletu będzie niższa i pojawi się mnóstwo rewelacyjnych promocji i super okazji. O komforcie podróżowania narazie się nie wypowiadamy bo jeszcze nie lecieliśmy najnowszym nabytkiem Wizzair’a ale warto wspomnieć że samolot będzie miał bardzo duży zasięg – prawie 6000 km co pozwoli np na bezpośrednie loty z Warszawy do Delhi, Teheranu, Katmandu lub na wschodnie wybrzeże USA z międzylądowaniem w Dublinie.

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ