Oukaimeden
narty w maroku

Kiedy ostatnio szusowaliście po ośnieżonych stokach w Afryce ? Jeśli dawno i już nie pamiętacie to mamy coś dla Was. Tani wypad na narty w  Afryce a dokładniej na szusowanie  w Maroku w dodatku za sensowne pieniądze. 
A oto nasz przepis. Wchodzimy na strone Ryanair’a, kupujemy bilety:
tam:
Modlin (WMI) – Brussels (CRL), 19.01.2015, cena ok 14E
Brussels (CRL) – Maroko FEZ (FEZ), 19.01.2015, cena ok 26E

powrót:
FEZ – Brussels (CRL) , 30.01.2015, cena ok 26E
Brussels (CRL), 31.01.2015, cena ok 14E

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na miejscu będzie zimno, nawet w ciągu dnia. Ubieramy sie ciepło, lecimy w tym w czym będziemy jeździć na nartach. Do bagażu podręcznego możemy zabrać 10kg a więc wcale nie tak mało.  Warto wciśnąć śpiwór lub kupić namiejscu. Może to wyglądać wesoło ale w końcu to wyjazd niskobudżetowy. Cały sprzęt narciarski wypożyczamy na miejscu. Po przylocie do FEZu wsiadamy w busiki i jedziemy do ośrodka oddalonego o około 90 km o nazwie Azrou. To jedno z najstarszych centrów narciarskich Maroka . Znajduje się tu także pierwsza marokańska szkoła narciarstwa. Kilka kilometrów dalej mamy kolejne narciarskie miejscowości: Ifrane i Michlifen. Noclegów szukamy na miejscu i pamiętamy o targowaniu się!! To jest kraj arabski, jak nie chcesz obrazić Araba to się targuj!!

Oukaimeden_pistemap

Warto też odwiedzić największy marokański ośrodek narciarski: Oukaimeden
W tym celu najlepiej wrócić do FEZu, wziąść autokar z FEZu do Marakeszu a stamta już tylko 80km w góry. Z Marakeszu mozna podjechać busem miejskim + taxowka. Znajduje się tu jeden wyciąg krzesełkowy, sześć wyciągów orczykowych i osiołki. Osiołki służą za przedłużenie wyciągów. Gdzie wyciąg nie daje rady tam osła poślą.. Teren narciarski obejmuje obecnie ok. 300 ha i leży pomiędzy wysokością 2620 a 3270 m n.p.m Całodniowy karnet kosztuje ok. 120 dirhamów (MAD) wypożyczenie nart 150-300 MAD, zależy jak się targujemy 🙂

Nie pozostaje życzyć nic innego jak życzyć udanego szusowania w Afryce!!!

Wkrótce dokładna relacja z wyjazdu dzień po dniu ze wszystkimi detalami i zdjęciami!!

 

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ