Airport-sleeping

To nie jest żart – na lotnisku naprawdę można spać!  Dlatego też, postanowiliśmy przygotować dla Was klika wpisów, w których napiszemy o najlepiej przystosowanych lotniskach do spania podczas podróży, dzięki czemu możecie zaoszczędzić parę złotych:) 

Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na nocleg w porcie lotniczym. Nieraz powodem jest poranny lot i brak możliwości dostania się na lotnisko. Niekiedy to kwestia braku pieniędzy na dodatkowy nocleg czy też chęć przeżycia przygody, którą niewątpliwie spanie na lotnisku jest samą w sobie.

Na początek mamy dla Was kilka rad związanych z noclegiem w takim miejscu. Kolejny wpis będzie o najlepszych europejskich lotniskach oferujących bezpłatne nocowanie. Zapraszmy do śledzenia naszych artykółów.

8 rad, jak spać na lotnisku:

1. Zawsze miej plan awaryjny:

Jest to najważniejsza rada dla osób, które dobrowolnie śpią na lotnisku. Niektórzy przedstawiciele lotnisk nie całkiem popierają pomysł lotniskowego spania. Z większości lotnisk nie zostaniecie wyrzuceni, ale często będziecie pytani dlaczego nie śpicie w hotelu i zostaniecie poproszeniu o dowód, że w następny dzień macie kolejny lot. Ważne więc jest, by mieć przygotowaną odpowiedź na to pytanie oraz przedstawić wychodzący bilet lotniczy!

2. Bądź przygotowany na opóźnienie lotu:

Jeśli kilka dni przed lotem usłyszycie, że zbliżają się huragany, sztormy lub będą mgły, to powinniście się przygotować na dłuższe oczekiwanie na lot. Takie sytuacje się często zdarzają i są niezależne od linii lotniczych.

Wtedy warto zaopatrzeń się w:

  • coś wygodnego do siedzenie
  • zatyczki do uszu i opaskę na oczy
  • okulary przeciwsłoneczne
  • butelkę wody i przekąski
  • książkę lub gazetę
  • urządzenie mp3/ tablet/ komputer
  • budzik
  • poduszkę oraz koc
  • mokre husteczki

3. Bądź ostrożny:

Przed zaśnięciem warto zlokalizować ochronę oraz kamery. Również powinniście się upewnić czy obok Was śpią podróżujący czy też osoby bezdomne.

4. Bądź na lotnisku wcześniej:

Im wcześniej będziecie na lotnisku tym lepsze znajdziecie miejsce do noclegu, w szczególności w sezonie letnim. Lotnisko takie jak Londyn Stansed jest tak popularne, że czasami wygląda jak obóz dla uchodźców, nawet w środku nocy. Wiele osób skarży się na brak siedzących miejsc po przybyciu na lotnisku po godz. 22.

5. Dobre miejsce to podstwa:

Znalezienie dobrego miejsca może być nielada wyzwaniem. Jeśli sytuacja wygląda źle, sprawdcie inne terminale. Nawet jeśli Wasz lot jest z terminalu A, to być może terminal C będzie lepszym miejscem noclegu. Poszukując odpowiedniego terminala warto pytać o miejsce obsługi lotniska, która zazwyczaj dysponuje kompletną wiedzą na temat całego lotniska. Ponadto, szukając idealnego miejsca, musicie brać pod uwagę rodzaje siedzeń (czy np. posiadają podłokietniki, czy są obite), ilość ludzi, kamer, ochrony, odległość od drzwi (ewentualne przeciągi) czy temperaturę w danym miejscu.

6. Kolacja?

Upewnijcie się czy na wybranym lotnisku, po ostatnim locie znajdziecie punkt, gdzie kupiciecoś do jedzenia. Jeśli nie, przygotujcie sobie jedzenie we własnym zakresie. Zdarza się również, że jeśli restauracja zamyka się o danej godzinie to poczęstuje Was drobnym jedzeniem, które i tak będzie musiała wyrzucić.

7. Odpowiedni ubiór:

Warto założyć na siebie kilka warstw. Bycie odpowiednio ubranym da Wam komfort spania, nawet jeśli na lotnisku jest nieznośnie gorąco. Spakujcie czapkę, rękawiczki oraz koc, gdyż w wybranym lotnisku temperatura może okazać się nie taka jaką przewidywaliście.

8. Poranny prysznic?

Po przespanej nocy najprawdopodobniej nie będziecie czuć się świeżo. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby odświeżyć się następnego dnia rano przed wejściem na pokład. Po pierwsze, jest sporo lotnisk, które posiadają prysznice. Zazwyczaj takie udogodnienia są za niewielka opłatą (w cenie szamponu czy ręcznika). Jeśli dane lotnisko nie posiada łazienek z prysznicami, warto sprawdzić czy pobliskie hotele posiadają siłownię czy basen, z których można by było skorzystać. Ostatnim sposobem i darmowym jest skorzystanie z publicznej łazienki.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ