Tanie bilety lotnicze do Neapolu
Neapol

Propozycja na tani wypad do południowych Włoszech. Tym razem macie okazję kupić tanie bilety lotnicze do miasta położonego u podnóża Wezuwiusza, czyli do Neapolu. Tani wypad z Katowic za 128 zł. Lecicie we wrześniu.

Tanie bilety lotnicze do Neapolu
Wezuwiusz, Neapol

 

Tytułowa cena jest dla posiadaczy członkostwa w klubie WiZZ Discount Club (WDC) i w tej cenie znaleźliśmy tylko jeden dostępny termin podróży. Cena regularna jest o kilkadziesiąt złotych wyższa.

Pamiętajcie, że bagaż podręczny bez limitu wagi o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie i musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera.

Tanie bilety lotnicze możliwe dzięki dobrym cenom przewoźnika wizzair.com

Przykładowy tani wypad Katowice-Neapol-Katowice za 128 zł:

image

>>> Jeśli nie możesz skorzystać z najniższych cen to sprawdź jak zdobyć członkostwo w WiZZ Discount Club. Z kartą Wizz Air Raiffeisen Polbank otrzymasz darmowe członkostwo w Wizz Discount Club warte 139 zł rocznie oraz dodatkowo 50 zł do wydania na przeloty Wizz Air. Więcej informacji pod linkiem INFORMACJE O WIZZ DISCOUNT CLUB <<<

car  Jak dojechać z lotniska w Neapol Capodichino do centrum?

Lotnisko znajduje się w miejscowości Capodichino, która jest oddalona ok. 7 km od centrum Neapolu tak więc dojazd zajmuje ok. 15 min. Lotnisko jest połozone przy autostradzie A1, A3, A6.

Są dwie możliwości by dostać się do centrum:

  • taksówką – czas podróży to ok. 15-20 min, a koszt to ok. 20 EUR. Postój taksówek jest przed lotniskiem.
  • autobusem – kursują dwie linie: Alibus, która łączy lotnisko z centrum Neapolu (stacja Piazza Garibaldi oraz Piazza Municipio). Koszt biletu to 3 EUR, a autobusy kursują co 20 min od 6:00-24:00; linia 3S – kursuje co 30 min do stacji kolejowej Piazza Garibaldi, koszt to 1 EUR.

image  Co warto zwiedzić w Neapolu?

  • Wezuwiusz – najsłynniejszy, czynny wulkan we Włoszech. Dziś uważany jest za uśpiony i turyści mogą go odwiedzać z bliskiej odległości od krateru.
  • Museo i Parco di Capodimonte – jedna z ważniejszych atrakcji miasta. Można tam zobaczyć galerię obrazów i galerię sztuki współczesnej takich twóców jak Tycjan, Rafael, Michał Anioł, Botticelli i Masolin.
  • Palazzo Reale – jest to hiszpański pałac z XVII wieku. Posiada bogato zdobione apartamenty królewskie.
  • Santa Maria del Carmine – kościół z przełomu XIII i XIV wieku. Nad kościołem góruje 75 metrowa dzwonnica.
  • Podziemia Neapolu – zwiedzenie tego miejsca na długo zostanie w pamięci. Zobaczycie tu starożytne tunele, piwnice, kanały.
  • San Domenico Maggiore – zabytkowy kościół znajdujący sie na placu San Domenico Maggiore. Znajdują się w nim piękne rzeźby nagrobkowe. Pochodzi z XIII wieku. Jego mury kryją kaplicę Brancaccio ozdobioną freskami autorstwa Pietro Cavalliniego.
  • Castel Del Ovo – jest to zamek Jajeczny z VI wieku. Znajduje się na niewielkiej wysepce koło miasta.
  • Galeria Umberto I – posiada niezwyle oryginalną i przemyślaną konstrukcję kopuły wieńczącej budowlę, która wzbudza podziw turystów.
noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ