ośrodek narciarski w Dubaju

Dokładny opis jak zarezerwować tanie bilety w Wizzair, jak dojechać na lotnisko w Budapeszcie (BUD) a później jak komunikacją miejską dostać się do centrum Dubaju opisaliśmy tutaj: Tani wypad do Omanu

narty w Dubaju
narty w Dubaju

W tym artykule opiszemy jak można poszusować na nartach w Dubaju. Kto ma ropę ten może mieć nawet śnieg i wyciągi narciarskie na pustyni 😉 Nawet jak ropa jest bardzo tania.

Tani wypad na narty do Dubaju

plan ośrodka narciarskiego w Dubaju
plan ośrodka narciarskiego w Dubaju

Cała arena sportów zimowych o nazwie Ski Dubai mieści się w hipermarkecie o nazwie Mall of The Emirates tuż przy głównej drodze w Dubaju Szejka Zayeda. Można dostać się tam też metrem.

narty w Dubaju

W kompleksie narciarskim Ski Dubai mamy oprócz tras narciarskich: szkołę z instruktorami jazdy na nartach, lodową ściankę wspinaczkową, tor saneczkowy, snowpark, freestyle park, zjazd na oponie i „zjazd” na linie o nazwie Ski Bullet

Do dyspozycji mamy dwuosobowe krzesło i talerzyk o długości 400m, przewyższenie 60m. Przygotowane jest 5 tras o różnych stopniach trudności.

Dubaj wyciąg krzeselkowy
Dubaj wyciąg krzeselkowy

W cenę jest wliczone wypożyczenie sprzętu narciarskiego za wyjątkiem kasku i rękawic. Ponoć z przyczyn higienicznych. Na całym obiekcie jest utrzymywana temperatura -4 stopnie

Do dyspozycji mamy knajpy na stoku o wymownych nazwach: Avalanche cafe, St Moritz cafe. Stoki dość dobrze przygotowane, nie stwierdziliśmy kolejek do krzesła, na trasach nie było tłoczno ale to pewnie zależy od dnia i pory. Dużo dzieci, które korzystały z dużej ilości atrakcji w dolnej części oraz jeszcze więcej rodziców/znajomych robiących im zdjęcia.

Dubaj narty ceny karnetów
Dubaj narty ceny karnetów

2 godzinny bilet kosztuje około 220 PLN dla dorosłego natomiast całodzienny około 330 pln. Przypominamy, że w cenie jest wypożyczalnia sprzętu więc całodzienny skipass wychodzi w okolicach Kasprowego Wierchu 😉

Oczywiście Ski Dubai to nie jedyny ośrodek narciarski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Są na pewno w Abu Dhabi w hipermarkecie ( zazwyczaj zimą przechodzi konserwacje..ale za to działa latem gdy temperatury przekraczają 45 stopni) oraz w hotelu 7 gwiazdkowym  Burj Al Arab ( to ten słynny hotel – żagiel). Kolejne są w budowie..

Wkrótce kolejne ciekawe opisy, zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony.

ośrodek narciarski w Dubaju
ośrodek narciarski w Dubaju
narty w Dubaju
narty w Dubaju

ski_dubai_1 ski_dubai_2

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

3 KOMENTARZE

  1. Jak ma się kasę to można wszystko! 🙂 Ja tam wolę narty we Włoszech, np. tutaj możecie podziwiać piękne widoki narty-wlochy.pl Osobiście najbardziej lubię Val di Sole, to nie tylko piękne tereny, ale również gwarancja super pogody.

  2. Ciekawe jak się rozwinie sytuacja międzynarodowa, bo obecnie to możliwy jest scenariusz nieco wcześniejszego zamknięcia ośrodków (wcześniejszego niż czas kiedy skończy się ropa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ