Przewóz bagażu, niemowląt i dzieci w liniach lotniczych Wizz Air

W liniach lotniczych Wizz Air pasażer może przewieźć jeden bagaż podręczny, do 6 sztuk bagażu rejestrowanego oraz zakupy dokonane w strefie bezcłowej.

Bagaż podręczny w liniach Wizzair

Pasażer nie mający pierwszeństwa może posiadać tylko jeden bagaż podręczny. Może to być mały lub duży bagaż podręczny. Bagaż mały musi mieć wymiary do 42x32x25cm i mieścić się pod fotelem przed pasażerem. Jest bezpłatny. Duży bagaż musi się zawierać w wymiarach 56x45x25cm i mieścić w schowku nad fotelem, pasażer musi go umieścić samodzielnie. Za ten bagaż pobierana jest opłata w wysokości 46-91 PLN w zależności od trasy przy rezerwacji elektronicznej lub na lotnisku do 3godz. przed odlotem, natomiast w przypadku nadania tego bagażu w czasie krótszym niż 3godz. przed odlotem opłata wyniesie 160PLN za bagaż. Pasażer z pierwszeństwem wejścia na pokład oprócz małego lub dużego bagażu podręcznego może wnieść również jeden przedmiot dodatkowy. Może to być torebka, torba z laptopem lub aparatem. Wymiary nie mogą przekroczyć 40x30x18cm.

Wizz Air  – bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany musi zawierać się w wymiarach drzwi luku bagażowego, nie mogą przekroczyć wartości: 1499x1194x1715cm. Waga nie może przekraczać 32 kg. Opłaty za bagaż rejestrowany wynoszą:

  • w przypadku bagażu do 23kg przy rezerwacjach elektronicznych i do 3godz. przed odlotem zapłacimy 68-173 PLN zależnie od trasy poza sezonem, natomiast w szczycie sezonu 114-219 PLN zależnie od trasy.
  • Przy rezerwacji na lotnisku od 3godz. przed lotem opłata niezależnie od sezonu wyniesie 228 PLN. Natomiast bagaż do 32kg przy rezerwacji internetowej lub do 3godz. przed odlotem na lotnisku poza sezonem wyniesie 114-219 PLN zależnie od trasy a w sezonie 160-265 PLN zależnie od trasy, przy rezerwacjach do godz. na lotnisku przez cały rok 228 PLN.
  • Pierwsze trzy sztuki bagażu można zamówić elektronicznie, następne już tylko na lotnisku. W sytuacji, gdy dodamy duży bagaż podręczny lub/i bagaż rejestrowany dopłata za bagaż podręczny wyniesie 8PLN, za rejestrowany 15PLN. Gdy bagaż był nadany jako 23kg, a waga przekroczyła wartość należy dopłacić 20PLN.

Wizz Air – przewóz niemowląt

Rodzice z niemowlętami są bez dodatkowych opłat odprawiani w kolejce priorytetowej. Dziecko w wieku do 24 miesiąca powinno lecieć na kolanach rodzica i być przypięte specjalnymi pasami, które zapewnia obsługa samolotu. Jeden dorosły może na kolanach przewozić jedno dziecko. Opłata za przewóz niemowlęcia wynosi 25 EUR w przypadku, gdy bilet osoby dorosłej przekracza tą kwotę. Natomiast w przypadku, gdy bilet osoby dorosłej jest tańszy niż 25 EUR, taka sama opłata obowiązuje niemowlę podróżujące z tą osobą. W przypadku dziecka w wieku poniżej roku życia można wnieść butelkę wody o pojemności o pojemności do 100ml. Dziecko, które ma powyżej dwóch lat powinno siedzieć na własnym miejscu i przysługuje mu bezpłatny bagaż podręczny.
Można bez dodatkowych opłat przewozić wózek lub  fotelik samochodowy.  Należy go zdeponować w nadawanym (rejestrowanym) bagażu. Wizzair jasno deklaruje, że bezpłatny przewóz wózka lub fotelika obowiązuje dla dzieci w wieku 2-14 lat

Dla matki/ojca niemowlaka przysługuje dodatkowy mały bagaż podręczny 40x30x18

Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty bezpłatnie:

płaszcz lub koc;
telefon komórkowy;
materiały do czytania podczas lotu;
dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: posiłek na czas podróży,
para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ