Macie ochotę na krótki, tani wypad do Włoch? Wizz Air oferuje tanie bilety lotnicze do Mediolanu, stolicy włoskiego regionu Lombardia za 138 zł. Tym razem cena dla wszystkich 🙂

Tanie bilety lotnicze do Mediolanu
Mediolan

 

Tanie bilety lotnicze zarezerwujecie na stronie wizzair.com

Pamiętajcie, że bagaż podręczny bez limitu wagi o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie i musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera.

Tanie bilety lotnicze z Katowic:

  • Wylot:      39 zł | 11 czerwiec
  • Powrót:   99 zł | 13 czerwiec

 

image

 

Dojazd Jak dojechać z/do lotniska Mediolan Bergamo do/z centrum?

Lotnisko Mediolan Bergamo znajduje się ok. 40 km od centrum Mediolanu. Jest kilka możliwości by dostać się do miasta:

  • pociągiem – stacja kolejowa znajduje się w oddalonym o 5 km od lotniska Bergamo. Pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową kursuje autobus miejski Azienda Transporti Bergamo (ATB). Koszt podróży tym autobusem to 1,7 Eur. Podróż pociągiem z Bergamo do stacji Milano Centrale trwa około 50 minut i kosztuje 4,20 euro.
  • autobusem – są 3 firmy trudniace się dowozem osób z lotniska. ATB – oferuje połączenie pomiędzy lotniskiem a Dworcem Kolejowym w Bergamo; kursuje co 30 minut od rana, do późnego wieczora. Autostradale – firma oferuje połączenia do Dworca Kolejowego w Mediolanie, a  autobusy kursują co 30 minut od 4:30 rado do 1:00 w nocy. Bilet do Stazione Centrale kosztuje 8,90 euro w jedną stronę (16,50 euro w dwie strony). Podróż do Mediolanu trwa około 60 minut. Locatelli Air Pullman – oferuje połączenia do Dworca Kolejowego w Mediolanie. Bilet kosztuje 9 euro w jedną stronę (14 euro w dwie strony) i można go nabyć u kierowcy. Podróż do Mediolanu trwa około 60 minut.
  • taksówką – do miasta najwygodniej zawiozą Was taksówki, których postój znajduje się naprzeciwko terminalu. Koszt przejazdu do centrum Mediolanu wynosi 50-70 euro.

image Co warto zwiedzić w Mediolanie?

To włoskie miasto jest idealne na 2-3 dniowy tani wypad. 

  • La Scala – jedna z najsłynniejszych oper świata. Widownia mieści ponad 3000 osób. Za dnia budynek jest niepozorny, nie różni się niczym od innych, jednak wieczorem rozkwita i zachwyca wyglądem.
  • Santa Maria delle Grazie – gotycki kościół w północno-zachodnim Mediolanie. Zznajduje się w nim fresk „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonardo da Vinci, będący jednym z najsłynniejszych dzieł malarskich.
  • Biała Duomo – jest to największa na świecie gotycka katedra, której budowa rozpoczęła się w 1386 roku i trwała prawie pięć wieków. Stoi na głównym placu miasta. Jej fasadę zdobi ok. 3500 rzeźb. Katedra wyglada imponująco zarówno poprzez dekorację jak i swoje rozmiary.
  • Zamek Sforzów – ogromny zamek z czerwonej cegły zwieńczonego wieżami i ufortyfikowanymi murami. Obecnie mieści  m.in. Civici Musei d’Arte e Pinacoteca z wspaniałą kolekcją sztuki oraz Muzeum Egipskie z wystawą sarkofagów i mumii. Bilety kosztują 3 i 1,5 euro.
noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ