Sezon zimowy zbliża sie nieubłaganie – zapraszamy Was na szusowanie na południu Europy tuż przy granicy z Afryką. W artykule pokażemy jak przy użyciu tanich biletów lotniczych  można pojeździć na nartach w górach Sierra Nevada i wcale nie musi to być kosztowne. Widok pomarańczowego piasku nawiewanego z Sahary na ośnieżonych szczytach Sierra Nevady – bezcenne.


Najpierw kilka słów o ośrodku

Sierra Nevada stanowi jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków narciarskich w południowej Europie. Najwyższy szczyt, Mulhacén (3478 m n.p.m.) jest również najwyższym szczytem Półwyspu Iberyjskiego i europejskiej części Hiszpanii. To najbardziej na południe wysunięty zimowy ośrodek w Europie. Na obszarze 380 hektarów do dyspozycji jest 120 tras o łącznej długości 106 km: 18 zielonych, 42 niebieskie, 53 czerwone i 7 czarnych. Jeździmy od 2100m npm do 3300m npm. Najdłuższa trasa ma ponad 6 km! Sezon trwa od połowy grudnia do kwietnia. Resort jest bardzo dobrze wyposażony

sierra nevada 4 sierra nevada 3

 

 

 

 

 

 

Jak się tam tanio dostać

Z Wizzairem i Ryanairem dolecimy za 60-70E dolecimy z przesiadką z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Katowic do Malagi. Jest dużo terminów na styczeń i luty. Przesiadki w Brukseli (CRL), Oslo (TRF), Mediolanie (BGY).

Z lotniska bezpośrednio do Sierra Nevada mamy min busa firmy ALSA, czas jazdy 3 lub 4 godziny, odległość okolo 140 km, koszt ok 20E w jedną strone. Możemy też dojechać busami do Grenady (ok 120 km) i stamtad do Sierra Nevada (ok 30km)
Ceny skipassów w Sierra Nevada:

Skipassy nie są najtańsze – a nawet trochę droższe niż w Zakopanem.
Za jeden dzień, dorosły, zapłaci od 33E do 45E, za 5 dni od 147E do 196
E – w zależności od tego czy to niski czy wysoki sezon

sierra nevada 3 sierra nevada 4

 

 
Ceny w wypożyczalni sprzętu
Podstawowy pełny zestaw możemy wypożyczyć od 23E za dzień.

Noclegi w Sierra Nevada:

Spanie przy samym stoku kosztuje, ceny porównywalne z Zakopanem. Proponujemy wziąść noclegi w odległości ok 10-15 km od Sierra Nevada, koszt ok 50 pln/za głowę/za noc. Do stoku dojeżdżamy busem.

Zapraszamy do odkrywania nowych ośrodków narciarskich dzięki tanim biletom lotniczym!!

sierra_nevada_mapa

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ