Bruksela to przepiękne miasto, gdzie polityka przeplata się z codziennym życiem. Tu w ciasnych uliczkach w miejscowych barach można zakosztować belgijskie piwo oraz belgijskie frytki z majonezem. To wbrew pozorom zwyczajne miasto, gdzie ludzie żyją swoim życiem, a wielka europejska polityka biegnie gdzieś w cieniu swoim torem.

Tanie loty do Brukseli

Już dziś możesz zarezerwować tani weekend w sierpniu w Brukseli. Za jedyne 178 zł polecisz z lotniska Warszawa-Modlin 26 sierpnia 2016 na lotnisko Bruksela-Charleroi i wrócisz 28 sierpnia 2016 pomiędzy tymi samymi lotniskami klikając w odnośnik Flipo.pl u dołu strony. Natomiast za jedyne 140 zł spędzisz dwie noce podczas pobytu korzystając z wyszukiwarki Booking.com po prawej stronie. Korzystne do przemieszczania się po mieście może okazać się wynajęcie samochodu, dostępne również na naszej stronie w wyszukiwarce Rentalcar.com na dole.

Atrakcje Brukseli

W samym centrum Brukseli znajduje się jej serce – Stare Miasto – z wąskimi, brukowanymi uliczkami. Przy Rynku Głównym, który nosi nazwę Wielki Plac odnajdziemy Ratusz, Maison du Rui. Mieści się tutaj również słynna fontanna z siusiającym chłopcem, jednym z symboli stolicy Belgii. Spośród budowli sakralnych warto zwrócić uwagę na Katedrę Św. Michała i Św. Guduli oraz Bazylikę Notre Dame du Sablon. Odwiedzając Brukselę należy zajrzeć do Cinquantenaire z malowniczym parkiem oraz muzeum, skąd niedaleko jest do atrakcji położonych w Starym Mieście.

W nowoczesnej części Brukseli warto wybrać się do Atomium i Mini-Europe. W Autoworld, czyli muzeum samochodów znajdziemy mnóstwo ciekawych starych aut. W Parlamentarium poznasz szczegóły i niuanse związane z wielką polityką europejską, dzięki ekspozycji multimedialnej, dostępnej w 24 wersjach językowych, każdego z unijnych państw.

Tanie loty z Warszawy

Każdego dnia wyszukujemy dla Ciebie ciekawe oferty wyjazdów wakacyjnych i weekendowych z polskich lotnisk do najróżniejszych destynacji w Europie i nie tylko. Najlepsze tanie loty z Warszawy i innych polskich miast dostępne na naszej stronie wraz z ofertami noclegów oraz wynajmu samochodów. Codziennie zaglądaj na Taniwypad.pl oraz sprawdzaj nowości na naszym facebookowym fanepage’u.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ