Mediolan, stolica Lombardii i drugie największe miasto Włoch oferuje mnóstwo atrakcji. Znane jako jedna ze stolic mody, słynie z pięknej Opery La Scala, stadionu San Siro, gdzie swoje mecze rozgrywają AC Milan i Inter Mediolan oraz uznawane jest za gospodarczą stolicę Włoch, mieści się tutaj włoska giełda i wiele instytucji ekonomicznych.

Tanie loty do Mediolanu

Tydzień wakacji w sierpniu we włoskim Mediolanie możesz spędzić już od 243 zł korzystając z wyszukiwarki Flipo.pl zlokalizowanej u dołu naszej strony. Nasza propozycja zawiera wylot z lotniska Warszawa-Modlin 17 sierpnia 2016 do lotniska Mediolan-Bergamo oraz powrót pomiędzy tymi lotniskami 24 sierpnia 2016. Z kolei już od 286 zł spędzisz w czasie pobytu siedem nocy rezerwując j ew okienku po prawej stronie na naszej wyszukiwarce noclegów Booking.com . Do przemieszczania się po Mediolanie i okolicach przydatny może okazać się samochód, który również wynajmiesz u nas za pośrednictwem wyszukiwarki Rentalcars.com klikając u dołu strony.

Zwiedzanie Mediolanu i okolic

Bez wątpienia najbardziej znanym zabytkiem Mediolanu jest Opera La Scala, gdzie każdy turysta z pewnością skieruje swe kroki. Zbudowana w latach 1776-1778 według projektu Guiseppe Piermariniego jest prawdopodobnie najsłynniejszą operą świata. Innym charakterystycznym budynkiem Mediolanu jest Katedra Narodzin Św. Marii. Ten piękny, monumentalny obiekt powstawał od XIV, a ukończony został dopiero w czasach Napoleona. Przed katedrą mieści się reprezentacyjny Plac Katedralny. W połowie XV wieku powstał ceglany zamek Castello Sforzesco. Budynek na planie kwadratu z narożnymi wieżami otoczony jest suchą fosą.

Przy ulicy Via Brera mieści się muzeum Pinacoteca di Brera, posiadające w swych zbiorach malarskich dzieła m.in. Rafaela czy Caravaggia. Calcio, czyli piłka nożna to wielka pasja Włochów. Zwiedzając stolicę Lombardii warto zobaczyć stadion San Siro im. Giuseppe Meazza. To obiekt, na którym swe domowe mecze rozgrywają dwie wielkie mediolańskie drużyny: AC Milan i Inter.

W okolicach Mediolanu, Lombardii również zobaczymy wiele interesujących miejsc. Niedaleko od miasta znajdują się Alpy z malowniczymi jeziorami: Como, Garda oraz Maggiore. Warto zajrzeć do Pawii z Zamkiem Viscontich, Cremony z piękną katedrą czy Piacenzy z kościołem San Savino. Niecałe 150 km od Mediolanu znajduje się Wybrzeże Liguryjskie z Genuą, San Remo.

Tanie loty z Warszawy

Sprawdzaj na bieżąco nasz serwis Taniwypad.pl, gdzie każdego dnia znajdujemy dla Ciebie interesujące tanie loty z Warszawy i innych polskich lotnisk do najciekawszych miast i miejsc w Europie. Na naszej stronie Taniwypad.pl zorganizujesz cały swój tani wyjazd weekendowy, wakacyjny czy biznesowy codziennie znajdując akrakcyjne oferty na tanie loty, tanie noclegi oraz wynajem samochodu.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ