Bolonia to jedno z najsłynniejszych miast Italii. Stolica regionu Emilia-Romania zlokalizowana w północnych Włoszech pomiędzy rzeką Pad a górami a Apeninami na Nizinie Padańskiej. Słynie z licznych zabytków oraz uniwersytetu. Obfituje w przepiękne gotyckie i renesansowe zabytki, turyści przyjeżdżający do tego malowniczego miasta zapamiętują arkady ciągnące się zarówno przy głównych ulicach i placach, jak i w mniej uczęszczanych zakamarkach Bolonii. Uroku miastu nadają również liczne gotyckie wieże. Warto tu przybyć nie tylko na lekcję historii, ale również w poszukiwaniu ciszy i spokoju.

Tanie loty do Bolonii

Za jedyne 308 zł możesz polecieć z krakowskiego lotniska Balice 19 sierpnia 2016 na lotnisko Bologna-International oraz wrócić tydzień później 28 sierpnia 2016 pomiędzy tymi samymi lotniskami korzystając z wyszukiwarki Flipo.pl na dołu naszej strony. Za 580 zł spędzisz siedem noclegów podczas swojego pobytu, jeśli skorzystasz z wyszukiwarki miejsc noclegowych Booking.com po prawej stronie naszego serwisu. Aby podróżować po mieście i okolicach wypróbuj naszą wyszukiwarkę rezerwacji samochodowych Rentalcar.com zlokalizowaną na dole pod tekstem.

Zwiedzanie Bolonii

Głównym placem Bolonii jest Piazza Maggiore, odpowiednich polskich rynków. Jest jednym z największych placów we Włoszech. Wokół Piazza Maggiore znajduje się kilka pięknych pałaców, Bazylika San Petrino, Fontanna Neptuna i Palazzo del Comune, czyli Ratusz. Warto do niego zajrzeć, gdyż w jego podziemiach znajdują się ruiny starożytnych budowli Etrusków, czyli mieszkańców Italii przed podbiciem przez Rzymian, a więc starsze od rzymskich zabytków. W Bolonii znajduje się wiele kościołów. Do najpiękniejszych zaliczyć można Bazyliką Santo Stefano.

Museo della Storia, czyli muzeum historyczne to miejsce, gdzie zapoznamy się z bogatymi zbiorami dotyczącymi miasta. Bolonia słynie z malowniczych arkad. Do najpiękniejszych bez wątpienia należą te zlokalizowane wzdłuż drogi do Sanktuarium Madonny di San Luca. Przy Via Zamboni, którą również otaczają arkady znajduje się uniwersytet oraz charakterystyczne dla miast dwie wieże: Asinelli i Garisenda. W średniowiecznej Bolonii było ponoć ponad 100 wież. Dziś zachowało się 20 z nich.

Tanie loty z Krakowa

Sprawdzaj codziennie naszą stronę Taniwypad.pl, gdzie znajdziesz najciekawsze tanie loty z Krakowa i innych miast w Polsce, do Włoch, Hiszpanii, Grecji i innych ciekawych lokalizacji w Europie i nie tylko na wypoczynek wakacyjny oraz weekendowy. Za naszym pośrednictwem znajdziesz najtańszy nocleg w okolicy, wynajmiesz samochódw miejscu docelowym, zorganizujesz całą swoją podróż.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ