Barcelona, stolica Katalonii, drugie największe miasto Hiszpanii po Madrycie, to przepiękne miejsce, gdzie znajdziemy gotyckie zabytki, współczesne założenia urbanistyczne, budynki zaprojektowane przez Gaudiego oraz jedno z piłkarskich centrów wszechświata – stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona.

Tanie loty do Barcelony

Za pomocą naszej wyszukiwarki tanich lotów u dołu strony zorganizujesz swój tygodniowy wakacyjny pobyt w Barcelonie za jedyne 389 zł. Promocja obejmuje wylot 31 sierpnia z lotniska Poznań – Ławica na lotnisko Barcelona – El Prat oraz powrót z Barcelony do Poznania 7 września 2016. Noclegi w trakcie swojego tygodniowego pobytu w stolicy Katalonii zarezerwujesz korzystając z naszej wyszukiwarki noclegów Booking.com w okienku po prawej. Aby poruszać się po mieście warto skorzystać z wynajętego samochodu. Możesz to zrobić u nas klikając w wyszukiwarkę Rentalcars.com na dole strony. Z nami możesz ułożyć cały swój wakacyjny pobyt w Barcelonie.

Atrakcje Barcelony i Katalonii

Najsłynniejszym budynkiem Barcelony jest ogromnych rozmiarów kościół Sagrada Familia, co w języku katalońskim oznacza „Święta Rodzina”. Świątynia zaprojektowana przez Gaudiego wciąż jest w stanie budowy. Należy do nowych 7 Cudów Świata. Po ukończeniu zostanie katedrą. Dziś kościołem katedralnym w Barcelonie jest gotycka Katedra Św. Eulalii. Główną ulicą miasta jest kilometrowa La Rambla, to miejsce, gdzie znajdują się zarówno drogie, jak i tanie restauracje, banki, sklepy z pamiątkami. To miejsce, gdzie chętnie przychodzą zarówno mieszkańcy, jak i turyści oraz gdzie toczy się życie nocne Barcelony. Przy La Rambla znajduje się Muzeum Gaudiego, przebiega przez dzielnicę gotycką Barri Gotic i biegnie na wybrzeże. Na jej końcu znajduje się molo, port, marina oraz plaża. Każdy kibic piłkarski będzie chciał odwiedzić Camp Nou, gdzie swoje mecze rozgrywa „Duma Katalonii”, czyli FC Barcelona.

Poza Barceloną na katalońskim wybrzeżu warto odwiedzić Tarragonę. Oprócz przepięknych plaż w mieście tym znajdują się ruiny amfiteatru z czasów rzymskich oraz wiele średniowiecznych zabytków: mury obronne, kościoły. W Katolonii ciekawym miejscem jest również Lleida, ze Starą Katedrą oraz El Castel del Rey. Kolejnym godnym polecenia punktem na mapie Katalonii jest Girona. To bardzo stare miasto z malowniczą Starówką oraz Katedrą (Catedral del Girona) górującą nad ciasną, kolorową, średniowieczną zabudową miasta.

Tanie loty z Poznania

Zapraszamy do codziennego odwiedzania naszej stony Taniwypad.pl oraz facebookowego fanpage’a. Specjanie dla Ciebie wyszukoujemy każdego dnia najkorzystniejsze tanie loty z Poznania oraz innych polskich lotnisk do ciekawych lokalizacji w całej Europie. Korzystając z naszego serwisu zarezerwujesz nie tylko tanie loty, ale również znajdziesz interesujące tanie noclegi oraz zarezerwujesz samochód na potrzeby swojego wyjazdu. Na naszej stronie zorganizujesz cały swój wypoczynek wakacyjny oraz weekendowy w najkorzystniejszych cenach na rynku.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ