Oslo

Oslo, stolica i największe miasto Norwegii, położone jest pomiędzy Oslofjord a gęstym lasem. To nowoczesne miasto jest miejscem, gdzie można zakosztować zarówno uroków życia miejskiego jak i obcować z naturą. Ostatni weekend sierpnia dostępny ze Szczecina za jedyne 71 zł!!!

Tanie loty do Oslo

Korzystając wyszukiwarki Flipo.pl u dołu naszej strony możesz zarezerwować pobyt w Oslo od piątku 26 sierpnia 2016 do niedzieli 28 sierpnia 2016 za jedyne 71 zł. Oferta obejmuje wylot w piątek ze Szczecina-Goleniowa liniami lotniczymi Ryanair na lotnisko Oslo-Rygge, natomiast przylot odbywa się w niedzielę z lotniska Oslo-Trop na lotnisko Szczecin-Golenów liniami Wizz Air. Od 208 zł dwie noce podczas swojego pobytu możesz zarezerwować wybierając datę i miejsce noclegu w okienku po prawej stronie przy pomocy naszej wyszukiwarki noclegów Booking.com. Na pewno użytecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rezerwacji samochodu w miejscu docelowym. To również możesz zrobić na naszym serwisie, używając wyszukiwarki Rentalcars.com umiejscowionej u dołu strony.

Atrakcje Oslo

Oslo jest stolicą Norwegii od 1814 roku, kiedy kraj ten uzyskał niepodległość od Danii. Jest miastem stosunkowo niewielkim, jednak nie brakuje tu atrakcji. Główną ulicą miasta jest deptak Karl Johan gate. Przy tej ulicy znajduje się Slottsparken z Pałacem Królewskim, czyli Det Kongelige Slott. Znajduje się tu również Teatr Narodowy, czyli Nationaltheatret oraz Parlament, czyli Stortiget.

Naprzeciwko wzgórza Ekeberg, nad samym brzegiem Oslofjordu znajduje się symbol Oslo – Opera Narodowa, Nasjonaloperaen. W pobliżu, również na brzegiem fiordu, w dzielnicy Aker Brygge mieści się słynny zespół biurowy Barcode, nazywany norweskim Manhattanem. Niedaleko stąd mieści się Ratusz oraz Centrum Pokojowe Nobla. Niedaleko dzielnicy Aker Brygge, na wzgórzu mieści się jeden z najpiękniejszych zabytków stolicy Norwegii, Twierdza Akershus. Odbywają się tu ważne uroczystości państwowe oraz koncerty i inne imprezy. Park Vigelanda to idealne miejsce na odpoczynek. Jest to największy park w mieście z ponad 200 rzeźbami jednego artysty Gustava Vigelanda.

Tanie loty ze Szczecina

Zaglądaj na Taniwypad.pl codziennie sprawdzamy dla Ciebie najlepsze i najtańsze połączenia lotnicze i nie tylko ze Szczecina i innych polskich miast do najbardziej interesujących miejsc w Europie oraz najtańsze i najbardziej komfortowe miejsca noclegowe w tych miejscach. Za pośrednictwem naszego serwisu dokonasz również rezerwacji samochodu. Wszystko w jednym miejscu na Taniwypad.pl.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ