Ateny to przepiękna metropolia, która tętni życiem o każdej porze roku. W stolicy Grecji przetrwały jedne z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków starożytności.

Tanie loty do Aten

Ostatni weekend listopada możesz spędzić w Atenach wylatując z lotniska w podwarszawskim Modlinie 25 listopada 2016 do Aten i wracając 27 listopada 2016 już od 278 zł korzystając z odnośnika Flipo.pl u dołu strony. Dwie noce podczas pobytu spędzisz za jedyne 71 zł tylko korzystając z wyszukiwarki połączeń Booking.com w okienku po prawej stronie. Po stolicy Grecji najlepiej poruszać się samochodem, który wynająć możesz na naszej stronie, korzystając z wyszukiwarki Rentalcars.com u dołu strony.

Zwiedzanie Aten

W Atenach obszar starożytnych zabytków stanowi swoisty skansen, gdzie zamknięty jest ruch samochodowy, turysta może swobodnie przemieszczać się pieszo wyznaczonymi szlakami pomiędzy kolejnymi miejscami wędrówki. Znajdują się tu deptaki, parki, place przeznaczone dla zwiedzających.

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem Aten jest Akropol, który po grecku oznacza „Górne Miasto”. Na jego szczycie ujrzymy Partenon, czyli świątynię bogini Ateny, jest to perełka sztuki doryckiej. Latem zniechęcają kolejki turystów, natomiast poza sezonem jest tu znacznie przyjemniej i nie spędzimy wiele czasu w tłumie, czekając na wejście. To miejsce usytuowane na wzniesieniu gwarantuje niepowtarzalny widok na całą ateńską aglomerację.

W sąsiedztwie Akropolu znajduje się wzgórze Filopapposa. Odkryto tu najstarsze ślady osadnictwa neolitycznego. Stąd rozciąga się przepiękny widok na Akropol. Warto również zajrzeć na Olimpejon, czyli świątynię samego Zeusa. Obowiązkowym punktem zwiedzania Aten jest Agora. Był to starożytny rynek, gdzie koncentrowało się życie handlowe, polityczne, kulturalne, sportowe, religijne ówczesnego miasta. Warto również odwiedzić Wierzę Wiatrów, czyli Zegar Wodny. Budowla, która wskazywała w przeszłości kierunek wiatru Jest najlepiej zachowanym starożytnym obiektem w Atenach.

Na koniec naszej przygody warto zajrzeć do dzielnicy Plaka, która znajduje się u stóp Akropolu. Jest to centrum starych Aten, ich najstarsza dzielnica i jedno w najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy Grecji. Tutaj odpoczniemy w jednej w licznych kawiarni, zjemy smaczny posiłek oraz zakupimy pamiątki.

Tanie loty z Warszawy

Codziennie sprawdzamy tanie loty z Warszawy oraz innych polskich lotnisk do atrakcyjnych miejsc w całej Europie i nie tylko. Zaglądaj do nas codziennie a znajdziesz kolejne ciekawe propozycje, jak zorganizować tani wypad.

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ