Pilotki Krolestwa Brunei

Z okazji święta narodowego W Królestwie Brunei, 24 lutego,  narodowe linie lotnicze postanowiły zamanifestować postęp społeczny i zdobyć rozgłos w mediach na całym świecie. Boeing 787 Dreamliner w locie numer BI081 z  Brunei do Jeddah w Arabii Saudyjskiej był pilotowany przez 3 osobową załogę składającą się wyłącznie z kobiet. Najciekawsze w całej historii jest fakt,  że kobiety w Arabii Saudyjskiej nie mogą mieć nawet prawa jazdy i oczywiście nie wolno im nawet myśleć o prowadzeniu aut. Wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego narodowy przewoźnik Brunei tak postąpił, zwłaszcza, że w obu tych muzułmańskich krajach panuje szariat w wersji bardzo restrykcyjnej. Po tym locie kapitan Sharifah Czarena, starszy pierwszy oficer Sariana oraz starszy pierwszy oficer Dk Nadiah stały się bardzo popularne w internecie i innych mediach, zwłaszcza w krajach islamskich. Nasuwa się oczywiście mnóstwo pytań czy po wylądowaniu w Arabii Saudyjskiej kobiety zgodnie z lokalnym prawem mogły dookołować samolotem do stanowiska postojowego, co na to lokalna policja i służby itp  W każdym razie informacje w internecie wskazują, że udało im się bezpiecznie odlecieć.

Czy Waszym zdaniem latanie samolotami, które są pilotowane wyłącznie przez kobiety jest równie bezpieczne jak pilotowane przez mężczyzn lub w składach mieszanych ?

żródło: royalbruneiair, instagram

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

7 KOMENTARZE

  1. Jeśli ma zdane wszystkie egzaminy na pilota to czego się obawiać ? Nie jest łatwo zdobyć licencje pilota samolotów pasażerskich..

  2. Nie sądzę, żeby jakaś kobieta pragnąca popełnić samobójstwo zabrała ze sobą cały samolot ludzi. Z kobietami lata się bezpieczniej.

  3. A co ma do tego płeć, tu nie chodzi o dźwiganie ciężarów ani panowanie nad pontonem w rwącej rzece, dzisiaj pilotowanie samolotu to obsługa przycisków i wykonywanie procedur, nikt od tego się nie poci więc muskuły nie są potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ