Warszawa Modlin lotnisko

Warszawa Modlin wg najnowszych planów rządowych16 ma być połączona organizacyjnie i własnościowo z głównym lotniskiem w Warszawie im Chopina (WAW).  Powstanie  tzw duoport. Lotnisko ma być znacznie rozbudowane. Obecnie dojazd na podwarszawskie lotnisko w Modlinie (WMI) możliwy jest specjalnym busem, pociągiem, autokarem oraz samochodem. Warszawska komunikacja miejska ZTM nie obsługuje dojazdów do Modlina. Dla kierowców samochodów zorganizowane są parkingi.

Warszawa – Modlin dojazd samochodem i parkowanie

Lotnisko w Modlinie dysponuje ponad 1300 miejscami postojowymi na dwóch parkingach PA1 i PA7. PA1 to parking krótkoterminowy, godzinowy i dedykowany jest dla tych podróżnych, którzy udają się w krótką kilku- lub jednodniową podróż np. w celach biznesowych. Parking ten posiada 600 miejsc postojowych.
Cennik parkingu godzinowego PA1:
Do 10 min. – bezpłatnie
Do 1 godz. – 6 PLN
Do 2 godz. – 10 PLN
Do 3 godz. – 14 PLN
Każda następna rozpoczęta godzina – 4 PLN
Do 8 godz. – 34 PLN
Cennik parkingu dobowego PA1:
1 doba – 50PLN
2 doby – 50PLN
3 doby – 80PLN
4 doby – 90PLN
5 dób – 100PLN
Każda następna rozpoczęta doba – 20 PLN

Parking długoterminowy PA7 jest zorganizowany z myślą o pasażerach, którzy udają się w dłuższą podróż lub dla osób, które poszukują taniego rozwiązania dla krótkiego postoju. Parking ten zlokalizowany jest w odległości 3 kilometrów od terminala na terenie należącym do lotniska. Osoby korzystające z tego parkingu mają zapewniony bezpłatny transfer w obie strony pod sam terminal (pierwsza linia). Cennik parkingu PA7:
1-4 doby – 40PLN
5-7 dób – 50PLN
8-9 dób – 80PLN
10-12 dób – 90PLN
13-15 dób – 100PLN
Każda następna doba rozpoczęta po dobie 15 – 10 PLN

Warszawa – Modlin połączenia kolejowe

Pociągi regionalne z Warszawy obsługiwane przez Koleje Mazowieckie, TLK oraz EIC zatrzymują się na stacji kolejowej w Modlinie. Na tej samej stacji zatrzymują się również pociągi dalekobieżne relacji: Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna, Warszawa Zachodnia – Kołobrzeg, Katowice – Olsztyn Główny, Kielce – Olsztyn Główny oraz Kraków Główny – Olsztyn Główny. Ze stacji kolejowej w Modlinie kursują regularnie co 20-30 minut specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich, zawożące pasażerów do portu lotniczego. W planach jest rozbudowa połączeń kolejowych tak więc niebawem będzie można dojechać pociągiem pod same drzwi terminala

Warszawa – Modlin połączenia autokarowe

Jedynym operatorem autokarowym, który zabiera pasażerów z centrum Warszawy na lotnisko w Modlinie jest ModlinBus. Ponadto obsługuje takie miasta jak: Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź, Włocławek, Płock, Ciechocinek, Toruń, Biała Podlaska, Międzyrzecz Podlaski. Inni operatorzy kursujący do Modlina: Ad Euro TransContbus (Rawa Ruska, Lwów, Kamieniec Podolski), Contbus (Lublin), OKBus (Łódź, Płock, Toruń, Ciechocinek, Włocławek, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski), Podlasie – Express (Białystok, Wyszków, Jeżewo, Zambrów, Ostrów Mazowiecka), Radex (Olsztyn, Olsztynek, Orneta) , Transwal (Olsztyn, Olsztynek, Nidzica, Lidzbark Warmiński, Strzegowo) oraz Żak Express (Suwałki, Augustów, Ełk, Grajewo, Szczuczyn, Stawiski, Łomża). Ceny biletów zaczynają się od 9 pln

Zapraszamy do komentowania i udostępniania naszych wpisów!! Z góry dziękujemy i obiecujemy coraz ciekawsze posty 😉

 

zdjęcia: wikipedia

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

1 KOMENTARZ

  1. Z doświadczenia mogę doradzić, że warto też sprawdzać oferty taxi, np. ostatnio dla całej rodziny bardziej mi się opłacało wynająć auto z kierowcą przez transportmodlin.com niż kupować bilety na Modlinbusa albo PKP. Przynajmniej było wygodnie i prosto pod terminal!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ