Kraków Balice lotnisko

Na krakowskie lotnisko im. Jana Pawła II w Balicach można dotrzeć samochodem, specjalnym pociągiem, autobusami aglomeracyjnymi komunikacji miejskiej oraz autokarami kursującymi pomiędzy miastami w południowej Polsce, Czechach i na Słowacji.

Kraków – Balice dojazd samochodem i parkowanie

Na terenie lotniska w Balicach funkcjonuje „Kiss & Fly”, czyli strefa postoju ekspresowego, pozwalająca na bezpłatny postój do 10 minut, aby wysadzić lub zabrać pasażera. Do dłuższego parkowania przeznaczony jest wielopoziomowy parking długoterminowy, gdzie opłaty pobierane są wg cennika:
pierwsza godzina – 9 PLN
każda kolejna godzina – 10 PLN
pierwsza doba (powyżej 5 godzin) – 49 PLN
każda następna doba – 19 PLN
każda następna doba po 2 tyg. – 9 PLN
abonament miesięczny – 299 PLN

Istnieje możliwość skorzystania z programu lojalnościowego Karty Kraków Airport Loyalty lub Karty Dużej Rodziny. Cennik dla posiadaczy tych kart:
postój od 6 do 8 doby – 89 PLN
postój od 9 do 12 doby – 99 PLN
postój od 13 do 15 doby – 119 PLN

Ponadto istnieje oferta dla posiadaczy kart Kraków Airport Loyalty Prestige(dotyczy poziomu „0”):
pierwsza doba – 40 PLN
każda następna doba – 20 PLN
postój od 6 do 8 doby – 89 PLN
postój od 9 do 12 doby – 99 PLN
postój od 13 do 15 doby – 119 PLN

Kraków – Balice połączenia kolejowe

Najkorzystniejszym połączeniem z lotniskiem dla mieszkańców Krakowa jest nowoczesny pociąg obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Podróż pociągiem z dworca Głównego w Krakowie trwa około 17. Pociąg kursuje co pół godziny na trasie z Wieliczki przez krakowskie stacje: Bieżanów, Płaszów, Kraków Główny, Łobzów, Kakliki. Bilet z dworca głównego kosztuje 8 zł, natomiast z Wieliczki 11 zł.

Kraków – Balice połączenia komunikacji miejskiej

Do krakowskiego lotniska kursują autobusy miejskie obsługiwane przez MPK S.A. w Krakowie. Kursy na lotnisko linie aglomeracyjne 208, 252 oraz nocna linia aglomeracyjna 902.

Kraków – Balice połączenia autokarowe

Z zatoczki przy przystanku MPK kursują dalekobieżne autokary i busy dowożące i odwożące pasażerów z miejscowości w Polsce Południowej oraz Czechach i na Słowacji. Operatorami są NEOBUS oraz Tiger Express. Pierwszy oferuje przewozy na mieszkańców: Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Niebylca, Krosna, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju, Brzozowa, Sanoka, Leska, Polańczyka i Ustrzyk Dolnych. Natomiast drugi obsługuje: Brzesko, Nowy Sącz, Katowice, Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śl., Bohumin, Ostrawę, Twardoszyn, Dolný Kubín, Rużomberk, Liptowski Mikulasz, Poprad Tatry, Preszów, Koszyce i Bardejów.

 

zdjęcia wikipedia

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ