Gdańsk

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku położony jest niedaleko obwodnicy trójmiejskiej, skąd bardzo łatwy jest dojazd samochodem na lotnisko. Komunikacja miejska ZTM Gdańsk i ZKM Gdynia dysponuje połączeniami autobusowymi i Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Szybka Kolej Miejska zapewnia dogodne połączenia z Trójmiastem i okolicznymi miejscowościami. Jest też pociąg na lotnisko

Gdańsk – Rębiechowo dojazd samochodem i parkowanie

Lotnisko im. Lecha Wałęsy znajduje się w Gdańsku przy ul. Słowackiego 210 (droga wojewódzka 472), po zewnętrznej stronie obwodnicy Trójmiasta, czyli drogi ekspresowej S6, niedaleko zjazdu Matarnia. Do obsługi pasażerów przygotowano 4 parkingi płatne oraz strefę Kiss & Fly, gdzie parkowanie przez pierwsze 10 minut jest darmowe, następne 20 minut kosztuje 20 zł, a każde następne 10 minut to wydatek 10 zł.

Krótkoterminowe parkingi P1 i P2 kosztują 4 zł za każde rozpoczęte 30 minut w ciągu pierwszych 2 godzin. 6 zł kosztuje każda kolejna rozpoczęta godzina. Natomiast na parkingu P2 doba kosztuje 60 zł. Długoterminowe parkingi P4 i P5 kosztują 19 zł za każdą rozpoczętą dobę w ciągu pierwszych 3 dni. 69 zł kosztuje postój od 4 do 8 dni, 89 postój 9-15 trwający dni. Natomiast za każdą kolejną rozpoczętą dobę powyżej 15 dni płaci się dodatkowo 10 zł. Opłaty pobierane są w budkach przy wyjeździe z parkingu.

Gdańsk – Rębiechowo połączenia kolejowe

Pomorska Kolej Metropolitalna przy pomocy Szybkiej Kolei Miejskiej zapewnia dojazd pociągiem na gdańskie lotnisko. Stacja Gdańsk Port Lotniczy połączona jest ze stacjami Gdańsk Wrzeszcz, gdzie zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne przejeżdżające przez Trójmiasto; Gdańsk Główny, Gdynia Główna oraz Kartuzy na Kaszubach. Niektóre połączenia są wydłużone do Gdyni Głównej. Pociągi w ciągu dnia jeżdżą co około 15 minut. Obowiązuje taryfa kilometrowa np trasa do 6 km kosztuje 3 pln, do 18 km za 5,20 pln. Honorowany jest również tzw bilet miejski. Bilety można kupić na lotnisku przy terminalu T2

Gdańsk – Rębiechowo połączenia  autobusowe

ZTM Gdańsk obsługuje linie autobusowe dojeżdżające z Gdańska i Sopotu. Linia 110 prowadzi na lotnisko ze stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz linia 210 z dworca Gdańsk Główny, natomiast linia 122 z przystanku SKM Sopot Kamienny Potok. ZKM Gdynia obsługuje linię specjalną 4A – z dworca Gdynia Główna. Jest też nocna linia N3 kursująca między Gdańskiem Głównym PKP – Gdańsk Wrzeszcze PKP i kończy na lotnisku, analogicznie w odwrotnym kierunku.

 

Wkrótce kolejne praktyczne porady i  ciekawe oferty. Zapraszamy do udostępniania naszej strony!!

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ