Warszawa lotnisko Okęcie

Nasze największe, narodowe, stołeczne lotnisko ciągle rośnie i się rozbudowywuje. Na tle innych europejskich lotnisk wyróżnia je lokalizacja – niemal w centrum miasta co sprawia że jest dobrze skomunikowane.  Dojazd na warszawskie lotnisko Chopina możliwy jest komunikacją miejską, pociągiem, autokarem oraz samochodem. Dla kierowców przystosowane są parkingi, z których można korzystać za odpowiednią opłatą.

Warszawa – Okęcie dojazd samochodem i parkowanie

Na Warszewskim lotnisku Chopina dostępnych jest 3000 miejsc postojowych na czterech parkingach.
Dla osób odprowadzających i odbierających pasażerów najbardziej funkcjonalne są parkingi krótkoterminowe P1 i P3, przy czym pojazdy wyższe niż 2 metry mogą korzystać wyłącznie z parkingu P3. Parkingi obsługują kasy automatyczne, opłaty pobierane są przy wyjeździe.
Cennik parkingów P1 i P3:
do 30 min. P1 – 5 zł, P2 – 4 zł
od 30 min. do 1 godziny P1 – 10 zł, P2 – 8 zł
od 1 do 1,5 godziny P1 – 15 zł P2, – 12 zł
od 1,5 do 2 godzin P1 – 20 zł P2, – 16 zł
3 godziny P1 – 30 zł, P2 – 24 zł
Kolejna rozpoczęta godzina, maks. do 8 godzin P1 – 10 zł, P2 – 10 zł
Opłata za dobę P1 – 80 zł, P2 – 74 zł
Opłata za każdą kolejną rozpoczętą dobę P1 – 80 zł, P2 – 74 zł
Opłata za pierwszą dobę jest pobierana przy czasie parkowania powyżej 8 godzin.

Wielopoziomowy parking dobowy P2 przeznaczony jest dla osób, które zostawiają samochód na co najmniej jeden dzień. Dla osób zostawiających samochód na dłużej niż 6 dni są przewidziane specjalne stawki.
Cennik parkingu P2:
jedna doba -100 zł
dwie doby – 180 zł
trzy doby – 260 zł
cztery doby – 340 zł
pięć dób – 420 zł
6 – 10 dób – oferta specjalna – 180 zł
11 – 15 dób – oferta specjalna – 230 zł
każda kolejna rozpoczęta doba – 20zł

Terenowy parking dobowy P4 przeznaczony jest dla kierowców parkujących na czas co najmniej jednego dnia. Jest strzeżony całodobowo.
Cennik parkingu P4:
jedna doba – 60 zł
dwie doby – 90 zł
trzy doby – 120 zł
cztery doby – 130 zł
opłata za każdą kolejną rozpoczętą dobę – 10 zł

Na lotnisku dostępny jest również parking autokarowy dla klientów indywidualnych. Opłaty za postój na tym parkingu ilustruje cennik:
Opłata za parkowanie do 15 minut – 8 zł
Opłata za parkowanie od 15 minut do 1 godziny – 24 zł
Opłata za parkowanie w każdej następnej rozpoczętej godzinie – 24 zł
Opłata maksymalna za dobę – 240 zł

Warszawa – Okęcie połączenia kolejowe

Do Lotniska Chopina docierają pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Kolei Mazowieckich z Legionowem i Sulejówkiem Miłosną przez centrum Warszawy.
Linia SKM S2 kursuje na trasie z Lotniska Chopina przez warszawskie stacje: Służewiec, Żwirki i Wigury, Rakowiec, Al. Jerozolimskie, Warszawa Zachodnia, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion, Warszawa Wschodnia, Rembertów, Wesoła, Wola Grzybowska do Sulejówka i finalnie Sulejówka Miłosnej.
Linia SKM S2 kursuje na trasie z Lotniska Chopina przez warszawskie stacje: Służewiec, Żwirki i Wigury, Rakowiec, Al. Jerozolimskie, Warszawa Zachodnia, Centrum, Warszawa Wschodnia, Praga, Toruńska, Żerań, Płudy, Choszczówka do Legionowa i finalnie do Legionowa Piaski/Wieliszew.

Warszawa – Okęcie połączenia komunikacji miejskiej

ZTM Warszawa obsługuje miejskie linie autobusowe kursujące z lotniska do różnych części Warszawy.
Linia 175 kursuje codziennie w godzinach 04:27 – 22:58 na trasie z Lotniska-Chopina do Centrum przez ulice Żwirki i Wigury, Al. Jerozolimskie (Dworzec Centralny, Krakowskie Przedmieście, Pl. Piłsudskiego.
Linia 188 kursuje codziennie w godzinach 04:47 – 23:18 na trasie z Lotniska-Chopina do Pragi Południe (Wiatraczna) przez ulice Żwirki i Wigury, Al. Armii Ludowej, Al. Stanów Zjednoczonych, Szaserów, Makowską.
Linia 148 kursuje codziennie w godzinach 04:34 – 22:35 na trasie z Lotniska Chopina przez Ursynów na Pragę do Ursynów przez ulice: Żwirki i Wigury, Nowoursynowską, Most Siekierkowski, Grochowską.
Linia 331 kursuje codziennie w godzinach 06:13 – 17:54 na trasie Lotnisko-Chopina – Metro Wilanowska przez ulice Żwirki i Wigury, Narkiewicza, Wirażową, Poleczki, Łączyny, Puławską, Al. Wilanowską.
Linia nocna N32 kursuje codziennie w godzinach na trasie Lotnisko Chopina – Dworzec Centralny pomiędzy godzinami 23:15 – 04:49.

Warszawa – Okęcie połączenia autokarowe

Na terminalu autokarowym przy lotnisku Chopina operuje 15 przewoźników, którzy oferują przewozy pomiędzy lotniskiem a polskimi miastami: Rzeszów, Tarnobrzeg, Lublin, Kuźnica, Białystok, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź, Wrocław, Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Suwałki, Augustów, Gołdap, Grajewo, Ełk, Łomża, Ostrołęka, Stalowa Wola, Lida, Kuźnica. Ponadto docierają tu autokary z Białorusi: Grodno, Mińsk oraz czeskiego Bohumina.

Zapraszamy do udostępniania i komentowania naszych wpisów na FB!!

zdjęcia: wikipedia

noclegi w największym serwisie noclegowym Booking.com

porównaj ceny w najtańszej bazie noclegowej Hotelscombined.com

bardzo dobra wyszukiwarka tanich lotów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ